dniu pisania tego postu w Polsce  923 miasta. Ich tłumaczenia na język chiński dodaliśmy dzisiaj do naszej bazy Słownika Bohan (527 tłumaczeń do chińsko-polskiego i 846 tłumaczeń do polsko-chińskiego). Różnica w liczbach wynika z tegoże część tych nazw już wcześniej była w słowniku dostępnateraz po prostu uzupełniliśmy bazę o kompletną liczbę miast. 

Ktoś powie, po co dodawać takie hasła do słownika, skoro nazwy miast w różnych językach można szybko znaleźć gdzieś indziej w internecie, choćby w Google Translate. Otóż nie zawsze, sprawdziliśmy! Ponadto naszym wielkim marzeniem jest, aby Słownik Bohan był jedynym przystankiem dla każdego, kto potrzebuje tłumaczenia z chińskiego na polski i odwrotnie! 

Zdarza nam się też otrzymywać zapytania o tatuaże po chińsku.  
- Chcę sobie wytatuować nazwę miasta, w którym się urodziłem, pomożecie przetłumaczyć? - pyta Mariusz. 
Teraz wystarczy wpisać nazwę miejscowości do wyszukiwarki i gotowe. No prawie, trzeba przecież to jeszcze poprawnie wytatuować, a w internecie sporo jest przykładów nieudanych prób! 

Dodaliśmy nazwy miast, a co z wioskami? No cóż, jest tego zbyt dużo, ale jak ktoś bardzo chce, to chętnie będziemy aktualizować słownik o te nazwy ad hoc. Piszcie!