[WAŻNE] homikowy serwer VPN

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #5940 przez homikus
Szanowni,

zapewne każdy, kto w Chinach mieszka/mieszkał lub przyjechał/przyjeżdżał/przyjedzie tu na krótszy/dłuższy czas doświadczył na własnej skórze efektów działania Wielkiego Firewalla Chińskiego (防火长城), oficjalnie zwanego 金盾工程 (Golden Shield Project), w postaci zablokowanego dostępu czy to do Facebooka, Twittera, YouTube'a (to te najpopularniejsze), czy to innych z listy zachodnich serwisów nieprawomyślnych. Szczególnie utrudnia to życie tym, którzy tu po prostu mieszkają i wymusza korzystanie z usług tunelowania VPN, których to większości dostawców strony internetowe są, notabene, również zablokowane. Usługodawców tych jest na świecie całkiem sporo, ale ich usługi często wołają o pomstę do nieba, a płacić sobie każą bardzo różnie.

Największy jednak problem powstaje wtedy, kiedy chciałoby się mieć numer IP wskazujący na lokalizację w Polsce. I ja więc skakałem przez ostatnie miesiące od jednego VPNa do kolejnego, a kiedy zdawało mi się już, że znalazłem opcje idealną (szybką, w Polsce, niezawodną i nie przesadnie drogą), nagle usługa postanowiła zejść na psy.

Straciłem więc cierpliwość i postawiłem własny serwer VPN na maszynie w Polsce i z polskim IP.

A piszę powyższe, niniejsze i poniższe po to, aby poinformować, że
jestem w stanie zaoferować za darmo (lecz w ograniczonym zakresie i na ograniczony czas) dostęp do mojego VPNa.

Ale!

1. Ponieważ nie uruchamiam żadnej komercyjnej usługi, a celuję jedynie w pomoc w odutrudnieniu życia/wizyty w Chinach, ofertę kieruję JEDYNIE do w miarę ZASŁUŻONYCH Forumowiczów, którego to stanu rzeczy ocena będzie oczywiście moją arbitralną decyzją :P
2. Dostęp mogę zaoferować TYLKO jednemu Użytkownikowi jednocześnie, stąd - jeśli mówimy o nieponoszeniu żadnych kosztów - mogą to być jedynie krótkie okresy czasu: kilka dni, może tygodniu, albo i bezterminowo, jeśli nikt inny po drodze się nie zgłosi.
3. Powyższe nie jest ograniczeniem technicznym, ale wynikającym z licencji na oprogramowanie VPN. A pozwala ona na jednoczesne korzystanie z VPNa przez maksymalnie dwóch użytkowników (pierwszym i permanentnym jestem ja sam ;D). Z technicznego punktu widzenia może być ich bardzo wielu, ale każdy kolejny wymaga wykupienia na niego rocznej licencji, dlatego:
4. Jeśli ktoś chciałby dostać nielimitowane w żaden sposób konto na VPNie, niezbędny byłby zakup dodatkowych licencji. Niestety, kupić je można w paczkach po 10 sztuk, co oznacza, że 10 to minimalna ich ilość. Paczka taka to koszt 60,00 USD i umożliwia równoczesne połączenie dla dodatkowych 10 użytkowników serwera. Licencja roczna. Technicznie wygląda to tak, że użytkowników może być i 1500, ale w podstawowej opcji jednocześnie podłączeni mogą być 2. Wykupienie licencji zwiększa tę liczbę do 12, no i ewentualnie dalej co 10. Czysto teoretycznie 60,00 USD na rok dla 10 kont to bardzo mało w przeliczeniu na jednego użytkownika w porównaniu z publicznymi usługodawcami, gdzie koszt to zwykle średnio kilkanaście dolarów za miesiąc, a jakość usług mizerna. Wiem, testowałem wielu :-\
5. Oczywiście jestem zmuszony kontrolować ilość ruchu na maszynie, bo za ruch ten płacę. Tak więc nie ma mowy o żadnym ściąganiu plików przez torrent i innych takich rzeczach.

Technicznie:
maszyna podłączona jest do portu 1 Gbps (128 MB/s), więc obsłużyć może niemało,
maksymalna przepustowość łącza dla jednego użytkownika serwera VPN to 10 Mbps (1,25 MB/s),
oprogramowanie klienckie dla systemów Windows, Linux, OS X oraz iOS i Android - z nich można się łączyć z VPNem.
Podkreślam raz jeszcze: nie tworzę komercyjnej usługi, oferuję jedynie doraźną i czasowo ograniczoną pomoc w ułatwieniu egzystencji sieciowej w Chinach.

Czasem się zdarza, że dosłownie na pół godziny potrzebny jest komuś polski adres IP (z doświadczenia wiem, że niektórzy elektroniczni dystrybutorzy w Polsce ograniczają dostęp do zakupów jedynie dla klientów z Polski). I to jest właśnie jedna z wielu przykładowa sytuacja, w której moja oferta pomocy może się przydać.

Tak więc, może kiedyś komuś się przyda, zapraszam:

lub na privie, Facebooku i jakkolwiek inaczej, jeśli ktoś gdzieś inaczej mnie zna.

Hough!

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #5941 przez achinger
Chwalebna oferta Jego Cesarskiej Mości  ;D

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #5942 przez homikus
No ba! Choć srogi, dba 寡人 o swych poddanych ;D

Promocja SinoForum

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #5943 przez homikus
A swoją drogą, za to właśnie uwielbiam Internet i to właśnie świadczy, jak bardzo jestem niewyrodnym dzieckiem tych czasów ;D

Konkretnie chodzi mi o to:
1. Mieszkam w Chinach, gdzie dostęp do wielu zachodnich treści sieci jest blokowany.
2. Kupuję i stawiam zdalnie, z odległości ponad 7 tys. km serwer w Polsce, a podczas instalacji systemu i oprogramowania dyski fizycznie kręcą się gdzieś pod Warszawą, co nie przeszkadza mi na żywo widzieć na konsoli systemowej wszystkiego, co się tam dzieje.
3. Łączę się następnie z dokładnie tym samym Internetem, jednakże pakiety idą przez dopiero co postawioną maszynę, ruch jest tunelowany i szyfrowany i w efekcie wszelkie blokady znikają.

No normalnie wiwat technologia, wiwat umysł! ;D

Promocja SinoForum

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #5948 przez Niamey
Replied by Niamey on topic [WAŻNE] homikowy serwer VPN
Czyli teoretycznie jeśli zorganizuję 10 osób, które jadą na rok do Chin, to można wykupić dodatkowy pakiet za 60$ i śmigać po fb i youtubie?

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #5954 przez homikus
No czysto teoretycznie tak, jednak wciąż wolałbym, aby generowany ruch nie był zbyt wielki (np. rzeczone torrenty), ponieważ zupełnie abstrahując od licencji na oprogramowanie, ja płacę jeszcze za ruch generowany na serwerze :)

Ale odpowiadając krótko: TAK.

Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.205 s.
Zasilane przez Forum Kunena