Angry expat

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #1709 przez YLK
Replied by YLK on topic Angry expat
Nic nie slyszalem ostatnio, zeby jakiegos bialego tu linczowali, chociaz na mnie zolnierze z dolu juz sie szykowali jak na nich milicje kiedys naslalem... ;D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #1710 przez xiaobai
Replied by xiaobai on topic Angry expat
no, ale zawsze może jeszcze nieszczęśliwie hamburger zaszkodzić (jak nie ten pierwszy, to ten drugi, darmowy)

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #1713 przez YLK
Replied by YLK on topic Angry expat
Swieta prawda, od dzis bede omijac Blue Frog duzym lukiem...:)

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #1714 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Angry expat
Nie, facet na tym nagraniu to nie jest "angry expat", ale [tu następują liczne niecenzuralne określenia pod adresem tego amerykańskiego półgłówka]. Koleś z tak wychodzącymi wszystkimi otworami ciała kompleksami jest niestety zjawiskiem w Chinach dość typowym. Ostatnio jeden z moich chińskich przyjaciół zapytał mnie, czy nie uważam (bo taka jest jego obserwacja), że większość cudzoziemców mieszkających w Chinach to ludzie z problemami... Coraz częściej dochodzę do wniosku, że tak jest - tu mieliśmy skrajny przykład. Nie chcę nawet dociekać, jakiego rodzaju problemy ma facet, który musi Bogu ducha winnej i sympatycznie brzmiącej dziewczynie "udowadniać", jaki to z niego wielki menago i jakie ogromne zyski jej szef czerpie z jednego hamburgera, który ten wielki zachodni laoban zamówi (zwłaszcza, że chce jeszcze jednego gratis!) i że "Chińczycy są, jak powszechnie wiadomo, chamscy", bo nie wszyscy rozdają hamburgerów gratis... Faktem jest jednak, że w tutejszej populacji legitymującej się zagranicznymi paszportami odsetek osób z problemami psychicznymi jest niepokojąco wysoki, dzięki czemu zresztą zagraniczni psychoterapeuci mają tutaj coraz lepszy biznes ;-)

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #1715 przez xiaobai
Replied by xiaobai on topic Angry expat
Przypomniał mi się taki oto rysuneczek z jakiejś gazety dla ekspatów na Tajwanie:
Dwóch bezdomnych siedzi w kartonach pod mostem Golden Gate i jeden rzecze: "Zawsze możemy jechac na Tajwan uczyć angielskiego..."

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #1722 przez ximinez
Replied by ximinez on topic Angry expat
Mnie irytowało to, że byłem traktowany inaczej, niż miejscowy, często po prostu w bezczelny sposób naciągany. Kupowałem kiedyś czajnik elektryczny, przede mną Chińczyk oglądał to samo. Zapytał o cenę i dostał odpowiedź, a kiedy ja zapytałem (po chińsku) dostałem odpowiedź (po angielsku) z ceną DWUKROTNIE wyższą. Innym razem za 1 jin jabłek chciano ode mnie 50 yuanów. Znosiłem przepychanie się, nie stanie w kolejkach itp., ale właśnie takie naciąganie doprowadzało mnie do białej gorączki. Wydaje mi się, że sam nigdy nie wykorzystałem pozycji laowai'a do przerobienia Chińczyka na szaro, zawsze starałem się być wobec nich fair, jako gość w obcym kraju i po prostu robiło mi się cholernie przykro, kiedy byłem traktowany jak idiota. A jak miałem zły dzień, to uczucie krzywdy przeradzało się we wściekłość... i "angry expat" gotowy.

A ten facet z nagrania to po prostu c.h.u.j (nie bójmy się użyć tego słowa; pisownia celowa, żeby ominąć cesarski filtr). Słabsze określenia są po prostu nieadekwatne.

Czas generowania strony: 0.244 s.
Zasilane przez Forum Kunena