Ciemna strona cyberprzestrzeni - spotkanie 19.12.08

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #1815 przez noel
Wybaczcie jeśli to niewłaściwy dział na tego typu temat, ale nie było gdzie tego wstawić.

Co kryją wnętrza chińskich fabryk produkujących nasze komputery? Jenny Chan i Charles Ho z chińskiej organizacji Students and Scholars against Corporate Misbehaviour ( www.sacom.hk ) przedstawią sytuację o łamaniu praw pracowniczych i konsekwencjach kryzysu finansowego.

W chińskich fabrykach komputerów najnowszej generacji, gdzie głównie młode kobiety z prowincji ręcznie składają części komputerowe, niewystarczające płace, choroby zawodowe i totalna kontrola kadry zarządzającej są powszechne. W czasie tzw. szczytu produkcyjnego, robotnicy pracują około 80 godzin tygodniowo, w ciężkich warunkach i bez odpowiednich zabezpieczeń zdrowotnych. Jednakże historia chińskich robotników – migrantów jest też przykładem buntu przeciwko nieludzkiemu traktowaniu. Solidarność międzynarodowa jest konieczna, żeby poprawić sytuację zarówno w chińskich fabrykach, jak i na całym świecie. W końcu pracownicy produkcyjni wszędzie są ofiarami nieustannych prób obniżenia kosztów produkcji w obliczu globalizacji procesów wytwarzania dóbr.(...)

wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/422273.html

MIEJSCE: Kępa Cafe, Finlandzka 12A, Warszawa
TERMIN: 19.12.2008, godz. 18


btw. może przydałby się dział na umieszczanie informacji o spotkaniach, wydarzeniach związanych z Chinami? Oczywiście jeśli znajdą się chętni do zamieszczania takich inforamcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #1817 przez Bolanren
Przepraszam jeżeli kogoś urażę ale w mojej ocenie to jakaś prowokacja."będziemy zachęcać do przyłączenia się do międzynarodowych akcji poparcia oraz dyskutować o potencjale Zrównoważonych Zamówień Publicznych – zakupu komputerów dla instytucji publicznych ze szczególnym uwzględnieniem warunków pracy w procesie produkcji." [cytat z pełnej wersji linkowanego artykułu] -to jakiś antychiński lobbing.
Nie ma na świecie Państwa idealnego a u nas też pensje słabe wiec zaraz ktoś zacznie bojkotować polskie firmy.Ja właśnie jestem zwolennikiem żeby wpierw sprzątać u siebie w domu a nie pouczać sąsiada (zresztą i tak przez nieodpowiedzialne działania stosunki na szczeblach państwowych są już nie za dobre).
Zresztą zawsze można poprosić chińskeigo kontrachenta o podwyższenie pensji dla jego pracowników, oczywiście odbędzie się to kosztem ceny oferowanej a przy zamówieniu publicznym  zapłaci za to biedny polski podatnik wtedy "Solidarność międzynarodowa" [cytat z pełnej wersji linkowanego artykułu] będzie mogła powalczyć o polskie niedożywione dzieci i inne tego typu historie.
"Solidarność międzynarodowa jest konieczna, żeby poprawić sytuację zarówno w chińskich fabrykach, jak i na całym świecie."[cytat z pełnej wersji linkowanego artykułu] - a to już wogóle brzmi jak nawołanie do rewolucji ciemiężonego proletariatu.

Ponadto postuluje o wprowadzenie działu na temat informowania na temat działań psujących atmosferę współpracy polsko-chińskiej.

Pozdrawiam
Ostatnia12 lata 1 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.166 s.
Zasilane przez Forum Kunena