wieści z łódzkiego podwórka

• Wlodek
  • Autor
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #317 przez Wlodek
miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,5503357,Ch...dzi_na_jezykach.html

jak jest z chińskim w szkołach średnich innych miast? W Warszawie i Poznaniu ile jest szkół uczących tego języka?

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #319 przez homikus
A to ciekawe wieści... Szczerze mówiąc, nic nie wiem na temat inicjatyw tego typu w Warszawie. Przynajmniej w edukacji państwowej.

Ale wiem, że "sektor prywatny" zaczyna się interesować chińskim, choć może nie do końca w tym charakterze. Jakiś czas temu odezwało się do mnie jakieś prywatne warszawskie przedszkole z Białołęki, które od września-października chce wprowadzić zajęcia z chińskiego dla tych dzieci. To jedyny przejaw takiego zainteresowania, o którym mi aktualnie wiadomo.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #333 przez Heri Varga Vinr
Na gronie sino jakaś laska się wypowiadała, która uczyła chińskiego w jednym z warszawskich liceów. Ale szczegółów nie pamiętam niestety.

Möngke Tenggeri-yin Küčün-dür!

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #334 przez hxx
Replied by hxx on topic wieści z łódzkiego podwórka
ponoć kiedyś we Fryczu- Modrzewskim były zajęcia z chińskiego, prof. Kałużyńska je prowadziła.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #350 przez homikus

ponoć kiedyś we Fryczu- Modrzewskim były zajęcia z chińskiego, prof. Kałużyńska je prowadziła.

Naprawdę? A orientujesz się może, czy to była jakaś "sezonowa" promocja, czy pełnoprawna nauka, tak jak każdego innego języka obcego?

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #357 przez hxx
Replied by hxx on topic wieści z łódzkiego podwórka
z tego co wiem z opowieści absolwenta ( pan kolega Sebastian z sino, jeden z "dinozaurów" ) to były to normalne zajęcia, 2 razy w tygodniu, przez chyba 2 lata. On, jako jeden z nielicznych, dobrnął do końca i zajarał się do tego stopnia, że trafił na sinologię. Sama prof. Kałużyńska ( na lekturze tekstów oczywiście) też opowiadała coś niecoś.
no ale to było dawno, chyba na początku lat 90tych czy wcześniej.

nawiasem mówiąc, nie obraziłabym się na propozycję prowadzenia zajęć w którymś z liceów. co prawda młodzież coraz bardziej rozwydrzona i ogłupiała po gimnazjum, ale zawsze to jakieś ciekawe doświadczenie.

Czas generowania strony: 0.227 s.
Zasilane przez Forum Kunena