Stowarzyszenie na bazie forum - pod rozwage

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #3271 przez Bolanren
Witam
Bedac hobbysta i amotorem spraw chinskich szeroko rozumianych udało mi sie jakis czas temu trafic na to forum.Czesto zagladam na blogi , strony , kupuje kisazki i rzadkie przedmioty (za bezcen) zwiazane z Chinami, staram sie poznac kazdego Chinczyka który gosci w moim miescie a takze sam osobiscie czesto staram sie goscic w Chinach (obecnie na dłuzej).Nie trafiłem na lepszy portal, strone czy inne forum niz SinoForum.Z biegiem czasu zauwazyłem potencjał osób tu sie udzielajacych i przyszła mi mysl na krok dalej.Bardzo cenie sobie przynaleznosci do społecznosci sinoforum i stwierdzam ze poziom niektórych osób (w tematyce chinskiej) jest bardzo wysoki i sa to osoby które robia to z pasja.
Do rzeczy.Mysle ze dobrym posunieciem było by powołanie stowarzyszenia z osobowoscia prawna, które mogło by formalnie i oficjalnie wystepowac jako powazny podmiot w Polsce.Jako stowarzyszenie lub fundacja z osobowoscia prawna mogło by m.in. korzystac z dopłat i programów unijnych a moze nawet tez z programów ChRL, mogło by zajmowac wspólnie wypracowane stanowisko we wszelkich sprawach , kreowac wizerunek Chin w Polsce, wydawac swój magazyn poswiecony Chinom, korzystac z wielu oficjalnych form pomocy intelektualnej , finansowej i logistycznej, wystepowac jako instytucja doradcza dla samorzadów, rzadu, biznesu,szkolnictwa wyzszego, turystki etc etc.Skupiac srodowiska zainteresowane sprawami chinskimi bardzo szerroko pojetymi od biznesu przez turystyke a na polityce i kulturze konczac.
Pisze to bo zdaje sobie sprawe ze ktos predzej czy pózniej to zrobi-rzeczywistosc nie lubi prózni (a propos z całym szacunkiem TPPCh to fikcja która realnie nie istnieje)
Pozdrawiam i czekam na komentarze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.169 s.
Zasilane przez Forum Kunena