Fall of the Republic

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #4262 przez ximinez
Fall of the Republic was created by ximinez
Ryzykując bycie okrzykniętym oszołomem, spiskowcem itp. polecam Wam ten oto dokument. Nie uważam, że twórcy (czy może Alex Jones, jako autor) mają 100% rację, ale warto przyjrzeć się temu, co mają do powiedzenia. Może zachęci to kogoś do poczytania na własną rękę temat pewnych procesów globalizacyjnych i ekonomicznych, które niby są już znane i oswojone, a jednak jest w nich coś niepokojącego. Ciekawe jak Polska, Unia Europejska i Chiny wpasowują się w wizję kreśloną przez Jonesa (film skupia się głównie na USA).

Dla chętnych są jeszcze Zeitgeisty ( raz , dwa , trzy ), które w dużej części skupiają się na podobnych problemach, ale dochodzą do nieco innych wniosków i podają trochę fantastyczne recepty na "naprawę świata".

Nie ukrywam, że lubię oglądać tego rodzaju filmy "dokumentalne", choć nie wierzę ślepo we wszystko, o czym informują. Jest to stymulant do własnych przemyśleń, szukania informacji i formułowania konkluzji. O to też chyba autorom chodzi - zmotywować odbiorcę do przemyślenia tematu na własny rachunek, nawet, jeżeli jego wnioski będą zgoła inne od zaprezentowanych w filmie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #4271 przez ril
Replied by ril on topic Fall of the Republic
A masz to gdzieś w postaci tekstowej, tzn. artykułu? Łatwiej jest odnieść się do czegoś takiego, znaleźć ciekawe fragmenty bez konieczności godzinnego oglądania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #4277 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Fall of the Republic
Ja ostatnio naogladalem sie duzo takich rzeczy i odechcialo mi sie pisac prace magisterska na temat polityczny, bo wzgardzilem do reszty polityka ;)

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.167 s.
Zasilane przez Forum Kunena