Z przymruzeniem oka

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #746 przez szopen
Z przymruzeniem oka was created by szopen
Lokalny polity mowiacy po chinsku:

tinyurl.com/6yzd26

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #752 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Z przymruzeniem oka
To parodia australijskiego premiera Kevina Rudda, który tak naprawdę bardzo dobrze mówi po chińsku... Nie rozumiem, co w tym śmiesznego...  ???

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #766 przez szopen
Replied by szopen on topic Z przymruzeniem oka

To parodia australijskiego premiera Kevina Rudda, który tak naprawdę bardzo dobrze mówi po chińsku... Nie rozumiem, co w tym śmiesznego...  ???

Z perspektywy Australi smieszne to jest.
Sam tekst przemowienia tez jest niezly.

Po wysluchaniu kilku wypowiedzi Rudda po chinskiu nie powiedzialbym, ze bardzo dobrze on tym jezykiem wlada.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #767 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Z przymruzeniem oka

Z perspektywy Australi smieszne to jest.
Sam tekst przemowienia tez jest niezly.

Po wysluchaniu kilku wypowiedzi Rudda po chinskiu nie powiedzialbym, ze bardzo dobrze on tym jezykiem wlada.

A dlaczego Australijczyków śmieszy, że ich premier zna chiński? To bardzo ciekawe - kompletnie nie znam Australii... czyżby tam rozwijający się w bodaj wszystkich państwach Zachodu kult ignorancji osiągnął już taki etap?

Ja słyszałem tylko jedną jego wypowiedź po chińsku i zrobiła na mnie raczej niezłe wrażenie (akcent akcentem, nie on wszak jest najistotniejszy), ale może to było przygotowane i spontanicznie tak dobrze nie mówi... Nie wiem.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #768 przez szopen
Replied by szopen on topic Z przymruzeniem oka

A dlaczego Australijczyków śmieszy, że ich premier zna chiński? To bardzo ciekawe - kompletnie nie znam Australii... czyżby tam rozwijający się w bodaj wszystkich państwach Zachodu kult ignorancji osiągnął już taki etap?

Ja słyszałem tylko jedną jego wypowiedź po chińsku i zrobiła na mnie raczej niezłe wrażenie (akcent akcentem, nie on wszak jest najistotniejszy), ale może to było przygotowane i spontanicznie tak dobrze nie mówi... Nie wiem.

Hmmm...
To nie znajomosc chinskiego jest w tej sytuacji smieszna.
Byc moze ponizszy clip pomoze zrozumiec o co chodzi.
tinyurl.com/55g857

Co do samej Australi to raczej wiekszosc ludzi tutaj zdaje sobie sprawe z tego jak bardzo lokalna sytuacja ekonomiczna uzalezniona jest od tego co sie dzieje w Chinach.
Bardzo duza czesc szkol podstawowych i srednich ma chinski jako jezyk obcy w programie nauczania (ucza jednego tylko jezyka obcego, inne popularne to Bhasa Indonesia, japonski i hiszpanski).
Dodac do tego naprawde spora czesc populacji chinskiego pochodzenia i to, ze aktualnie Chinczycy sa po obywatelach UK druga pod wzgledem ilosci grupa emigrujacych do Australi (w samej niewielkiej w koncu Adelaide jest 5 chinskich gazet) i raczej lokalnego spoleczenstwa o ignorancje w temacie Chin posadzic nie mozna.

• Wlodek
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #773 przez Wlodek
Replied by Wlodek on topic Z przymruzeniem oka
Mnie ten filmik naprawde rozbawił. Świetna jest też parodia samego języka. politycy na całym świecie są ulubionym obiektem żartów, a fakt, że któryś zna chiński daje dodatkowy pretekst do wyśmiania i samego polityka, i pewnych śmiesznych rzeczy z reguły kojarzonych z samą chińszczyzną. Po prostu idealny obiekt do żartów.
Rudd jest na pewno najbardziej kompetentnym przywódcą zachodnim jeśli chodzi o stosunki z Chinami. Może jego mandaryński nie jest idealny, ale i tak jest lepszy niż np. angielski Busha albo polski Kaczora  :D jako dowód, że Rudd dobrze czuje Chiny wpis z blogu Pomfreta:
newsweek.washingtonpost.com/postglobal/p...a_lets_not_be_1.html
Oczywiście nie za bardzo orientuję się jak Rudd radzi sobie z polityką wewnętrzną, a to jest pewnie główne źródło złośliwości pod jego adresem.

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Czas generowania strony: 0.223 s.
Zasilane przez Forum Kunena