Bilety, loty i takie tam

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #940 przez YLK
Replied by YLK on topic Bilety, loty i takie tam
Chodzilo o trase Shanghai-Poznan z przesiadka w Kopenhadze, rozklad lotow byl taki, ze niestety w Kopenhadze trzeba bylo nocowac, bo najblizszy lot na Lawice byl rano nastepnego dnia.

Limit drinkow mi nie przeszkadza. Po pewnym przelocie na trasie Ulan Bator-Moskwa, kiedy skosztowalem calej plejady alkoholi swiata, a przy ladowaniu mialem ja okazje zobaczyc w tytce - jak sie wrocila, juz nie pije podczas lotu. Szczegolnie koniaku.

Biore sobie do serca Twoje rodzinne skrzywienie, bo kto jak kto ale rodzina pilota na pewno niezle orientuje sie w niezawodnosci samolotow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #941 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Bilety, loty i takie tam
Ja tam się na lotnictwie nie znam, ale podczas dotychczasowych podróży tylko dwa razy zdarzyło mi się, że w samolocie coś nawaliło (za każdym razem na szczęście jeszcze przed startem, co spowodowało "tylko" opóźnienia, raz o godzinę, raz o prawie cztery). W obu przypadkach były to cuda amerykańskiej techniki wyprodukowane przez Boeinga...

(Raz mój samolot prawie się rozbił, ale to akurat z powodu błędu kontroli lotów, nie defektu technicznego samolotu, chociaż i tym razem był to - o ile dobrze pamiętam - Boeing).

Tak czy inaczej, jako Europejczyk wolę Airbusy ;-)

A co do rejsów Berlin-Poznań, realizowane są we wtorki, środy i czwartki o 16:50 z Tegel (wygląda na to, że to jednak się nie zgra z przylotem Hainan Airlines z Pekinu - Hainan przylatuje zresztą chyba na Schoenefeld).

Jest jeszcze inna opcja - busy kursujące między berlińskimi lotniskami a Poznaniem, np. takie: www.mikrobusy.net.pl/poznan-lotnisko-ber...choenefeld-tegel.php

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #943 przez szopen
Replied by szopen on topic Bilety, loty i takie tam
Ja z "miasta biznesu i seksu" ciut na polnoc od Poznania sie wywodze i przylot do Poznania to zawsze byla najlepsza opcja.

Latalem albo SAS przez Kopenhage albo Lufthansa przez Frankfurt.
Jakos sie te polaczenia dalo wykombinowac.

Duzo wygodniej i pewnie taniej jest nocowac w Pekinie niz w Europie.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #948 przez YLK
Dzieki za informacje, szczegolnie ta o mikrobusach, nie wiedzialem, ze istnieje taka mozliwosc.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #974 przez Jolanta
Replied by Jolanta on topic Bilety, loty i takie tam
Jestem swiezo po podrozy na trasie Warszawa-Kijow-Pekin z Aeroswiftem i polecam. Bilet w jedna strone u agenta, ktorego juz wspominalam, kupilam za 1037 pln, ale wstrzelilam sie z rezerwacja przed naniesiem oplat paliwowych, ktorych obecnie jest ok 500 pln.
Dotad latalam tylko z LOTem i warunki sa porwonywalne. B-767-500, z jedna toaleta nieczynna, czysto, obsluga brala mnie za swoja. Tylko jeden kolo przesadzil z drinkami, Rosjanin, obsluga stanowczo, azc dosc lagodnie posadzila obok zony i przestala podawac driknki. Posilki b. skromne, moze niezbyt wyszukane, ale dosc smaczne i najwazniejsze nie zaszkodzily mi, a zolondek mam strasznie wrazliwy, dosc wspomniec, ze choruje po KFC, czasem nawet po MC'Donaldzie.
Poza tym puscili 4 filmym, na sluchawkach chyba 10 kanalow z kazdym rodzajem muzyki. Siedzialam sama, wiec zuzylam oba kocyki i poduszki i nic mi nikt nie powiedzial. Samolot ok 40 min pozniej wystartowal z Wawy i z Kijowa tez. Ale chyba jak na dzisiejsze standardy, takie spoznienie, to nic. O 9:20 wylot z Wawy, o 15:10 z Kijowa, o 4:40 bylo planowane ladowanie, ale od Syberii warunki atmosferyczne byly tragiczne, ladowanie w burzy i ulewie, ze nic nie bylo widac, a i tak poszlo gladko jak po masle. To chyba byl najlepszy pilot, z jakim lecialam. Takze polecam. Zwlasza, jesli ktos nie ma zbyt wygorowanych wymagan, jest skromnie, ale wystarczajaco. Najwazniejsze dla mnie byla mila obsluga i czysty poklad. No i ten pilot.. ech..

www.rottka.pl
Pomaga rottweilerom.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #3957 przez YLK
Zeby nie tworzyc nowego tematu wklejam link o planowanych polaczeniach LOTu Polska-Chiny tutaj:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,9095049,LOT_szykuje_sie_do_ekspansji_na_Daleki_Wschod.html

Oby nie skonczylo sie tak, jak poprzednim razem...

Czas generowania strony: 0.215 s.
Zasilane przez Forum Kunena