PLECAK-co zabrać do Chin

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #3004 przez Yao laoshi
Ja, szczerze mówiąc, nigdy nie spotkałem się z problemami z wwozem żywności czy alkoholu. Wszyscy odwiedzający zwożą tutaj wędliny, sery, grzyby suszone, nawet mak (teoretycznie w Chinach niedostępny, ale praktycznie do kupienia - za kosmiczne pieniądze), o trunkach nie wspominając (nie tylko regularne alkohole, ale również bimber i domowe nalewki). Chyba trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby się ktoś przyczepił...

Z drugiej strony, jak kiedyś chciałem wysłać koleżance pocztą czekolady z Pekinu do Hangzhou (przyleciały w czyjejś walizce z Polski), pani na poczcie stanowczo odmówiła, bo okazało się, że są jakieś guidingi, które zakazują przesyłania artykułów spożywczych pocztą (wewnątrz Chin!).

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #3005 przez YLK
Replied by YLK on topic PLECAK-co zabrać do Chin

Z drugiej strony, jak kiedyś chciałem wysłać koleżance pocztą czekolady z Pekinu do Hangzhou (przyleciały w czyjejś walizce z Polski), pani na poczcie stanowczo odmówiła, bo okazało się, że są jakieś guidingi, które zakazują przesyłania artykułów spożywczych pocztą (wewnątrz Chin!).

Masz racje, szlag czlowieka trafia, jakie te guidingi niesprawiedliwe sa, bo zawsze przed 中秋节 ida poczta setki ton Yuebingow,

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #3011 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic PLECAK-co zabrać do Chin
Dzięki, no to spróbuję przewieźć trzy butelki wina produkcji mego ojca, kiełbaskę i coś tam jeszcze na prezenty dla Chińczyków ;)

人在江湖,身不由己!

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #3020 przez Yao laoshi

Dzięki, no to spróbuję przewieźć trzy butelki wina produkcji mego ojca, kiełbaskę i coś tam jeszcze na prezenty dla Chińczyków ;)

应该没问题  ;)

"Tut das Unnütze"

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #3021 przez YLK
Replied by YLK on topic PLECAK-co zabrać do Chin
Przypomnialo mi sie, jak pare dobrych lat temu przy locie wewnetrznym probowano prowadzonej przeze mnie grupie szacownych polskich biznesmenow skonfiskowac napoczety alkohol, znajdujacy sie w ich bagazu podrecznym (kazdy cos ze soba mial). Nasi nie dali sie - na miejscu wszystko oproznili do dna.

Widze, ze jestes na cos takiego przygotowany, bierzesz nie tylko lufe, ale i zagryche - niemniej zycze Ci libacji w lepszych warunkach, niz na lotnisku...

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #3022 przez Yao laoshi
Ja już widziałem, jak kazali komuś przy wejściu do metra (w Pekinie na każdej stacji są teraz urządzenia prześwietlające bagaż) wypić kilka łyków z butelki, którą miał przy sobie, żeby sprawdzić, że to na pewno napój, a nie komponent do produkcji bomby...

W bagażu podręcznym w samolocie nie można mieć teraz w Chinach (jak i chyba wszędzie na świecie) żadnych płynów w pojemnikach większych niż 100 ml, czyli nawet skormna małpeczka się nie prześlizgnie.

"Tut das Unnütze"

Czas generowania strony: 0.241 s.
Zasilane przez Forum Kunena