大家very非常kurczeYo!

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #1692 przez krepa
Replied by krepa on topic 大家very非常kurczeYo!

Nie znam osobiście nikogo zafascynowanego rzucaniem kaczek.

Amelia była... Taka ładna laseczka z francji... Znacie?  :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #1697 przez ximinez
Replied by ximinez on topic 大家very非常kurczeYo!

Liceum 二附中 jest niby naprzeciw 北师大, ale nie miałem okazji być w środku tego uniwerku. Zwiedziłem za to kilka innych. Co nie zmienia faktu, że okolice 北师大 znam najlepiej z całego Pekinu - codzienny dojazd na rowerze robi swoje...

O! A kojarzysz może taką budę z 杭州小笼包 za kioskiem ruchu na południowo-zachodnim rogu skrzyżowania 新街口外 ze 学院南路 (która w kierunku wschodnim za skrzyżowaniem nazywa się 新康路)? Najlepsze 小笼包 jakie jadłem w Chinach, serio! Nie wiem czego do nich dodawali, może być nawet, że amfetaminy, ale były de best! Sprzedawało tam takie małżeństwo (chyba) przed 40stką. Niestety budę rozwalili gdzieś w zimie 2006/2007 i teraz większość znajomych musi wierzyć mi na słowo, że tam były najlepsze 小笼包 pod słońcem.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #1734 przez vforvieslav
Kojarzę wszystkie namiary - jadaliśmy bardzo często na tym właśnie rogu, tyle że w dość sporej restauracji (przy schodkach na górę były akwaria z różnymi rybkami i żółwiami). Ale ja byłem w Pekinie w te wakacje, więc budy o której mówisz już nie było. Przypomniało mi się jedzenie - np. 煎饼 z podwójnym jajkiem na śniadanie :) tuż przy bramie do 二附中 było okienko z takimi, i tylko 2kuai... o żesz... serce się kraje.

Co do kaczek - 多寔 -  Amelia nie umiała specjalnie ich puszczać (i nie wiedziałem że znasz ją osobiście;)

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #1737 przez ximinez
W restauracji z rybkami byłem raz, bo na częstsze stołowanie się tam nie było mnie stać ;) A buda z 小笼包 była po prawej stronie od wejścia do tej restauracji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #1741 przez vforvieslav
Teraz już wiem dokładnie o czym mowa...
Co do cen - racja, nie było najtaniej (jak na chińskie warunki), ale miałem to szczęście, że jako wymiana na poziomie liceum (byłem jedyny pełnoletni), a amerykanie są nieco przewrażliwieni na punkcie bezpieczeństwa i w ogóle warunków, to dostawaliśmy codziennie kasę na jedzenie (mogliśmy iść jeść gdzie nam się żywnie podobało). Do ręki dawali nam 100 kuai (na trzy osoby), codziennie :)

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #1747 przez ximinez
Chiny to na szczęście taki kraj, że można zjeść sycący i smaczny posiłek za 3 yuany (rzeczone 小笼包), a można za 1000 (raz byłem, płaciła firma dla której tłumaczyłem) ;D

Czas generowania strony: 0.220 s.
Zasilane przez Forum Kunena