Nieśmiałe cześć..

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #4455 przez Mulan
Hej, aby nie być anonimową na forum postanowiłam się przywitać :)
Moja fascynacja chinami rozpoczęła się od powieści o Chińskiej Cesarzowej Wu, książka ma tytuł "Cesarzowa" i jest autorstwa Shan Sa, jeśli jeszcze nie czytaliście to polecam.

W tym momencie czytam dużo książek dotyczących historii kultury Chin, ciesze się że istnieje takie forum i mam nadzieję, że znajdę tu wielu Ciekawych fascynatów tego kraju. ;)

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #4456 przez achinger
Czesc 木兰!

Na tym forum są chyba sami fascynaci, czy ciekawi, to już ocenisz po kilku dyskusjach.

Uczysz sie chinskiego, bylas w Chinach (szerzej w Azji)?

Pozdrawiam
K

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #4458 przez Mulan
Replied by Mulan on topic Odp: Nieśmiałe cześć..
Hej, z tego co widzę po przejrzeniu kilku dyskusji to raczej ciekawi fascynaci ;)
Uczę się chińskiego, póki co moja znajomość kończy się na poziomie a0, aczkolwiek to już coś i zamierzam uczyć się dalej. Do Chin zamierzam pojechać, ale chcę najpierw poznać język i kulturę, bo bez tego czułabym się tam dziwnie ;)

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #4459 przez achinger
Jeszcze trwają wakacje, akademickie nawet dłużej, więc forumowe życie też raczej w trybie wakacyjnym, ale gwarantuję Ci, że jeżeli ruszysz ciekawy temat, to nie pozostanie on bez odpowiedzi ;-)

Po przeczytaniu "Cesarzowej" zachłysnęlaś się Chinami... A co konkretnie w tej książce tak Cię poruszyło? Od razu się przyznaję, że nie czytałem  ::)

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #4460 przez Mulan
Replied by Mulan on topic Odp: Nieśmiałe cześć..
W "Cesarzowej" Chińczycy, jednak to nie był ten moment w którym czułam że Chiny to moja fascynacja.
Przeczytałam jeszcze kilka innych książek Shan Sa (min "Dziewczyna grająca w go", "Brama niebiańskiego spokoju")
kiedy skończyły mi się jej książki stwierdziłam, że koniecznie muszę jeszcze przeczytać coś o Chinach.
Nie bardzo rozumiałam jak mogło dojść do masakry na placu Tian'anmen - co zresztą spowodowało że sięgnęłam po książkę "Pekińska Koma.

W chwili obecnej czytam więcej książek historycznych - aktualnie biografie ostatniego cesarza Pu Yi.

Podsumowując dużo czytam. ;)

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #4465 przez ril
Replied by ril on topic Odp: Nieśmiałe cześć..
Polecam "Prowadzący umarłych. Opowieści prawdziwe. Chiny z perspektywy nizin społecznych" Liao Yiwu
Opowiada dużo o tym jak dzieje Chin odcisnęły piętno na historii zwykłych ludzi.

Czas generowania strony: 0.206 s.
Zasilane przez Forum Kunena