Nieśmiałe cześć..

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4455 przez Mulan
Hej, aby nie być anonimową na forum postanowiłam się przywitać :)
Moja fascynacja chinami rozpoczęła się od powieści o Chińskiej Cesarzowej Wu, książka ma tytuł "Cesarzowa" i jest autorstwa Shan Sa, jeśli jeszcze nie czytaliście to polecam.

W tym momencie czytam dużo książek dotyczących historii kultury Chin, ciesze się że istnieje takie forum i mam nadzieję, że znajdę tu wielu Ciekawych fascynatów tego kraju. ;)

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4456 przez achinger
Replied by achinger on topic Nieśmiałe cześć..
Czesc 木兰!

Na tym forum są chyba sami fascynaci, czy ciekawi, to już ocenisz po kilku dyskusjach.

Uczysz sie chinskiego, bylas w Chinach (szerzej w Azji)?

Pozdrawiam
K

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4458 przez Mulan
Replied by Mulan on topic Nieśmiałe cześć..
Hej, z tego co widzę po przejrzeniu kilku dyskusji to raczej ciekawi fascynaci ;)
Uczę się chińskiego, póki co moja znajomość kończy się na poziomie a0, aczkolwiek to już coś i zamierzam uczyć się dalej. Do Chin zamierzam pojechać, ale chcę najpierw poznać język i kulturę, bo bez tego czułabym się tam dziwnie ;)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4459 przez achinger
Replied by achinger on topic Nieśmiałe cześć..
Jeszcze trwają wakacje, akademickie nawet dłużej, więc forumowe życie też raczej w trybie wakacyjnym, ale gwarantuję Ci, że jeżeli ruszysz ciekawy temat, to nie pozostanie on bez odpowiedzi ;-)

Po przeczytaniu "Cesarzowej" zachłysnęlaś się Chinami... A co konkretnie w tej książce tak Cię poruszyło? Od razu się przyznaję, że nie czytałem  ::)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4460 przez Mulan
Replied by Mulan on topic Nieśmiałe cześć..
W "Cesarzowej" Chińczycy, jednak to nie był ten moment w którym czułam że Chiny to moja fascynacja.
Przeczytałam jeszcze kilka innych książek Shan Sa (min "Dziewczyna grająca w go", "Brama niebiańskiego spokoju")
kiedy skończyły mi się jej książki stwierdziłam, że koniecznie muszę jeszcze przeczytać coś o Chinach.
Nie bardzo rozumiałam jak mogło dojść do masakry na placu Tian'anmen - co zresztą spowodowało że sięgnęłam po książkę "Pekińska Koma.

W chwili obecnej czytam więcej książek historycznych - aktualnie biografie ostatniego cesarza Pu Yi.

Podsumowując dużo czytam. ;)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4465 przez ril
Replied by ril on topic Nieśmiałe cześć..
Polecam "Prowadzący umarłych. Opowieści prawdziwe. Chiny z perspektywy nizin społecznych" Liao Yiwu
Opowiada dużo o tym jak dzieje Chin odcisnęły piętno na historii zwykłych ludzi.

Czas generowania strony: 0.230 s.
Zasilane przez Forum Kunena