Pozdrowienia z Guilinu ;)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4586 przez hsz
Witam :)
Na imię mi Iza, tudzież 伊眉, jak ochrzciła mnie moja pierwsza nauczycielka chińskiego. Mam za sobą dwa lata nauki chińskiego na etnolingwistyce (ciekawe czy ktoś kojarzy ten śmieszny kierunek), a aktualnie robię sobie roczną przerwę od UAM-u. Ale nie od chińskiego, bo siedzę na stypendium w przepięknej miejscowości Guilin, na Guangxi Normal University. I przestawiam się na uproszczone pismo, bo do tej pory uczono mnie głównie chińskiego używanego na Tajwanie.

Moja fascynacja tym jakże zabawnym językiem zaczęła się jakoś w połowie liceum, kiedy to pozazdrościłam koledze z ławki nauki japońskiego i zaczęłam się interesować językami Dalekiego Wschodu. Co ciekawe, moja fascynacja Chinami zaczęła się bodajże od lektury bloga autora tego forum... :D Zresztą chyba nawet zarejestrowałam się tutaj jakiś czas temu, ale wtedy jeszcze nie zagrzałam tu miejsca. Zobaczymy, może teraz będzie inaczej.

Chiński uwielbiam głównie za tony, z krzaczkami to niestety różnie bywa... xD Dlatego czasem żałuję, że nie uderzyłam jednak w wietnamski ;p Wprawdzie zaczęłam rok temu drugi kierunek - filologię wietnamsko-tajską, ale to niestety spowodowało u mnie spore zaległości w chińskim. Które teraz zamierzam pilnie nadrabiać :D

Cóż więcej... mam nadzieję, że tym razem zostanę na forum dłużej i że będzie ono dla mnie cennym źródłem informacji zarówno o języku chińskim (kurcze, dziwnie się czuję posługując się tym paskudnym określeniem co kawałek... no ale przyjmijmy to za powszechnie stosowane uproszczenie ;p) jak i wszystkim, co związane z Państwem Środka, jak i innymi państwami tego regionu. Miło będzie także podzielić się własnymi doświadczeniami w nauce języka i wrażeniami z pobytu w Chinach :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4603 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Pozdrowienia z Guilinu ;)
Guilin? Poznałem z opowieści i powiem na tej bazie tyle: lepiej nie dać się zaprosić tam jako hostessa do KTV, bo jeszcze będzie chciał ktoś czegoś więcej jak od tych roznegliżowanych Rosjanek i innych Kazaszek ;)

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4612 przez hsz
Replied by hsz on topic Pozdrowienia z Guilinu ;)
Ale to tylko tutaj miałoby tak być czy jak? ;p Nie, to mi chyba nie grozi, bo nie przepadam za takimi miejscami akurat xD
No ale to wspaniałe opowieści musiały być, skoro pominęły tyle pięknych zakątków tego miasta, a skoncentrowały się na takich miejscach ;)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4617 przez Camillvs
No pamiętam jeszcze opowieści o wspaniałych wodospadach, i mężczyznach mówiących o sprzedawaniu kobiet ze swoich rodzin innym mężczyznom jako żony ;) No i gdyby nie miały skutera, to byłaby tragedia.

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #4638 przez hsz
Replied by hsz on topic Pozdrowienia z Guilinu ;)
No tak, wodospady to już coś. O sprzedawaniu kobiet nie słyszałam, ale mam wrażenie, że one dość często sprzedają się same ;) A ze skuterem to muszę przyznać, że nie załapałam ;p

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #4640 przez Camillvs
Skuter to niezbędny środek transportu, jak mi to opisywały, dzięki któremu mogły się łatwo przemieszczać do ciekawych miejsc, z dala od nieciekawego kampusu.

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.197 s.
Zasilane przez Forum Kunena