Cześć!

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #5143 przez Coco Tang
Cześć! was created by Coco Tang
Skoro zarejestrowałam się i podglądam, to mogę się pokrótce przedstawić.

Jestem chyba z ciut innej bajki niż większość tutaj- nie ma i nie było u mnie fascynacji Chinami czy Azją w ogóle. Zainteresowanie w wybranych kategoriach owszem, ale np. startowanie na sinologię w życiu nie przyszło mi do głowy  ;)

Jednak najprawdopodobniej za kilka miesięcy wylatuję do Szanghaju. Podpisuję kontrakt na pół roku, z możliwością przedłużenia. Zgodziłam się z ciekawości, ale ciągle mam masę  obaw. Nie mówię żadnym chińskim językiem, a nie chciałabym się zamknąć w anglojęzycznej i anglokulturowej klatce. Może nie ma we mnie fascynacji Chinami, ale skoro mam tam jechać, to równie dobrze mogę z tego cokolwiek wynieść, czyż nie?

Dlatego traktuję czytanie tego forum trochę jak odrabianie pracy domowej. Trafiłam już dzięki wam na kilka interesujących blogów i mam zamiar węszyć dalej.

I oto powód, dla którego z własnej woli zdeklasowałam się z samozwańczej udzielnej księżnej do chłopa. Mam nadzieję, że było warto!

a czy ja
panie
jestem do żarcia

ja jestem
abstrakcja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #5145 przez achinger
Replied by achinger on topic Cześć!
Chiny wciągają... Czasami będzie Ci się wydawać, że w tym kraju nie da się mieszkać, ale jestem pewien, że nie będziesz się długo zastanawiać nad przedłużeniem kontraktu :D

W jakiej branży pracujesz?

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #5151 przez Coco Tang
Replied by Coco Tang on topic Cześć!
Architektura. Muszę przyznać, chęć doświadczenia na własnej skórze chińskiego tempa projektowania i budowania była tym, co przesądziło o mojej decyzji  ;D

Zobaczymy. Brat mojego znajomego dwa lata temu wyjechał do Pekinu na pół roku...  ;)

a czy ja
panie
jestem do żarcia

ja jestem
abstrakcja

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #5152 przez Mulan
Replied by Mulan on topic Cześć!
Witam na forum, uwierz że jeszcze wszystko przed Tobą w kwestii zafascynowania się Chinami. To taki kraj, że im więcej czytasz tym coraz to więcej zaczyna cię interesować.
Powodzenia Szanghaju ;)

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #5153 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Cześć!
Ja mam coraz bardziej go dosć ;)

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #5157 przez Coco Tang
Replied by Coco Tang on topic Cześć!
@Mulan: To dopiero jesienią, ale dziękuję, na pewno się przyda! W wolnym czasie czytam co ludzie piszą czy o Szanghaju czy o Chinach ogólnie i fakt, interesuje mnie to, choć póki co w tym bardzo praktycznym aspekcie. Czyli 'co?', 'gdzie?' i "jak?', a na 'dlaczego?' przyjdzie jeszcze czas :)

@Camillvs: Dość Chin, Szanghaju czy, o zgrozo, forum?  :D

PS.: A podobno Szanghaj to nie (pradziwe) Chiny .

a czy ja
panie
jestem do żarcia

ja jestem
abstrakcja

Czas generowania strony: 0.238 s.
Zasilane przez Forum Kunena