Cześć!

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5160 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Cześć!
Dość chińskich biznesów w Polsce, wolałbym popracować z Niemcami, nikt by mi nie próbował tłumaczyć na bazie taoistycznego chyba myślenia, że załatwianie spraw ma dwie strony: 正式 i 不正式, a w Chinach przecież też jest 法治... No i 入乡随俗 działa tylko w jedną stronę-Gdy my jedziemy do nich, bo oni u nas też chcą robić wszystko po swojemu.

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5168 przez ximinez
Replied by ximinez on topic Cześć!
Chiny jako zjawisko społeczne i kulturowe a biznes, to dwie różne bajki.

Witamy na forum i baw się dobrze w Szanghaju. Jak dolecisz, to daj znać, polecę dwie wyszczauowe knajpy (jedna yunnańska, druga syczuańska). Chyba, że nie jesz na ostro - w takim razie przekazuję wyrazy współczucia.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5191 przez Coco Tang
Replied by Coco Tang on topic Cześć!
Ja na ostro bardzo chętnie, także każda rekomendacja knajpy, gdzie gotują dobrze i ostro będzie nagrodzona wirtualnym uściskiem ręki!

Skoro w grę wchodzi sprawdzone jedzenie, na pewno dam znać jak tylko dolecę :)

a czy ja
panie
jestem do żarcia

ja jestem
abstrakcja

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #5462 przez Coco Tang
Moi drodzy,

Lecę do tego nieszczęsnego Szanghaju w przyszły czwartek. W związku z tym, porozmawiajmy o pieniądzach :)

Planowałam kupić jakieś 2500RMB na przeżycie pierwszego miesiąca, ale angielski travelex zrobił mnie w balona i pomimo zamówienia nie zorganizował mi pieniędzy na czas.  Teraz jestem już w Polsce i moje pytanie brzmi: Czy 

1. Szukać juanów gdzieś w kantorach;
2. Kupić parę dolarów do wymiany na lotnisku (tyle, żeby dojechać do centrum), a potem wypłacać fundusze z bankomatu;
3. Kupić wystarczająco dużo dolarów na  przeżycie miesiąca i wymienić wszystko to na lotnisku;
4. Kupić wystarczająco dużo dolarów na  przeżycie miesiąca, wymienić trochę na lotnisku a resztę w banku w mieście.

Wszelkich rad wysłucham z zainteresowaniem :)

PS: Próbowałam wyszukać temat na forum, ale oczekiwanie pomiędzy wyszukiwaniami zwyciężyło -.-

a czy ja
panie
jestem do żarcia

ja jestem
abstrakcja

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #5464 przez bialychinczyk
Replied by bialychinczyk on topic Cześć!
zawsze mam z soba jakas karte. ATM sa co krok, duzo lepszy przelicznik niz w kantorach.
A czy sa kantory w Chinach? nie widzalem, wymieniasz w banku, albo pod bankiem, ale uwazja na falszywki, jest duzo lewych 100-rmb

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #5465 przez Coco Tang
Dziękuję!

Pojutrze lecę, w poniedziałek zaczynam pracę- jestem przerażona.

a czy ja
panie
jestem do żarcia

ja jestem
abstrakcja

Czas generowania strony: 0.197 s.
Zasilane przez Forum Kunena