Hej :)

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #5503 przez Maia
Hej :) was created by Maia
Cześć ;)

Nazywam się Maria, mam szesnaście lat i uczęszczam do drugiej klasy liceum w Gdańsku.

Chinami interesuję się odkąd pamiętam. Pierwszy samouczek języka wyprosiłam na dziesiąte urodziny, włożyłam do szuflady i tak leżał, leżał aż w końcu się zgubił. Nastąpiła kilkuletnia przerwa, po czym tak mnie uderzyło, że trzyma do dzisiaj.

Właściwie nie wiem od jakiego momentu nadeszła druga fala mojej fascynacji Państwem Środka- może od "Miłości Peonii" Lisy See, a może to Lisa została odkryta już po jej nadejściu. W każdym razie od kilkunastu miesięcy pochłaniam każdą szczątkową informację o Chinach. Na szczęście trójmiejskie biblioteki mają całkiem pokaźny zbiór związany z tym rejonem (przynajmniej jak na moje potrzeby. Wy- starzy sinologiczni wyjadacze- pewnie pęklibyście ze śmiechu gdybyście usłyszeli, że najbardziej historyczną książką którą przeczytałam były "Dzikie Łabędzie. Trzy córy chin" J.Chang :) ).

Do języka jeszcze nie podeszłam. Nie chcę się uczyć sama, żeby nie wyrobić jakiś okropnych manier, a zamiast porządnego kursu chińskiego postawiłam na przygotowanie do FCE. Ale mam mocne postanowienie, za rok przepuszczam szturm na mury szkół nauczających mandaryńskiego :)

Studia? Myślę o tym bardzo dużo. Na pewno chciałabym aby była to jakaś filologia. Chiny mnie kręcą, myślę, że sinologia to coś dla mnie. Ale z drugiej strony angielski nie zostaje za bardzo w tyle. Na dzień dzisiejszy (chociaż nie wydaje mi się, żeby za dużo mogło się zmienić) jestem rozdarta pomiędzy amerykanistyką i sinologią. Zobaczymy jak się ułoży, ja na razie oglądam oferty uczelni i uczę się fizyki, żeby zdać i mieć szansę podejścia do matury ;)

Witajcie raz jeszcze!  :)

"Tak, jestem tylko wędrowcem, pielgrzymem na ziemi. A wy- czyż jesteście czymś więcej?"- J.Goethe w "Cierpieniach młodego Wertera"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #5508 przez Niamey
Replied by Niamey on topic Hej :)
Witaj na forum :) Jeśli pamięć mnie nie myli, to na forum są listy różnych polecanych około chińskich książek, więc warto zerknąć, a potem poszukać ich albo w bibliotekach, albo w odmętach internetu ;) No i rzecz jasna nie sposób w tym roku nie sięgnąć po Mo Yana, a osobiście polecam Liao Yiwu :)

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #5509 przez Maia
Replied by Maia on topic Hej :)
Mo Yana próbowałam, tak jakoś w zeszłym roku. Podejście do "Krainy wódki" zakończyło się fiaskiem. Jakoś nie mogłam przebrnąć, wydawał mi się jakiś kanciasty. Pewnie delikatne powieści Lisy See o życiu kobiet mnie rozpieściły ;)

W każdym razie Mo Yana wspominam nie najlepiej, ale od kiedy dostał Nobla zamierzam spróbować jeszcze raz. Czeka cierpliwie na swoją kolej, i nie wydaje mi się, żeby miał gdzieś uciec :)

O panu Liao słyszałam- to ten od "Prowadzących Umarłych" (o ile mnie chińskie nazwiska nie zaprowadziły na manowce), na które czekam w bibliotece :)

"Tak, jestem tylko wędrowcem, pielgrzymem na ziemi. A wy- czyż jesteście czymś więcej?"- J.Goethe w "Cierpieniach młodego Wertera"

Czas generowania strony: 0.239 s.
Zasilane przez Forum Kunena