你好 "chińskiego się zachciało"!

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #5769 przez biànhuà
To właśnie mniej więcej uważają moi rodzice o studiowaniu sinologii. Właściwie, to chodzi w ogóle o filologię, bo przecież po tym nie ma pracy, bla, bla, bla... Mam nadzieję, że nikt z Was w ten sposób nie myśli, a jeśli tak, no cóż, przejmę się tak bardzo, że aż w ogóle.

Jestem Kuba i mieszkam (póki co) w Poznaniu. Właśnie się zarejestrowałem na Uniwersytecie i zaznaczyłem m.in. sinologię. A nie ograniczyłem się tylko do niej, jako że jestem, można by rzec, pier*olnięty na punkcie języków obcych. Jeśli już o nich mowa, to to będzie całe moje życie. Uczenie się, uczenie innych, doświadczanie kultur innych krajów... O TAK! To jest właśnie to!
Nie ukrywam, że jestem ambitny, więc mam te swoje 20 języków, które opanuję w ciągu swojego życia.

Tak poza językami obcymi jest jeszcze psychologia, książki, trochę fotografia (choć bardziej na wyjeździe), podróżowanie, no i wszystko, co z językami związane, czyli glottodydaktyka i psycholingwistyka.

Nie wiem, może ktoś ma jakieś pytania? Śmiało!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #5771 przez Andelu
No i bardzo dobrze, że mimo reakcji rodziców masz zamiar iść na jakąś filologię, w końcu to ty decydujesz co chcesz robić ze swoim życiem. Jeśli języki są dla ciebie pasją to jestem pewien, że w przyszłości będziesz mógł z tego wyżyć. Rodzice powinni się cieszyć, a nie narzekać bo jeszcze się kiedyś zdziwią jaka to sinologia jest 'bez perspektyw'. Życzę powodzenia ;)

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #5772 przez biànhuà

No i bardzo dobrze, że mimo reakcji rodziców masz zamiar iść na jakąś filologię, w końcu to ty decydujesz co chcesz robić ze swoim życiem.

Uwielbiam, jak ludzie tak mówią! Po prostu uwielbiam. :D

Stwierdziłem, że udowodnię im, że można żyć z pasji, że można nie martwić się o pieniądze i robić całkowicie to, co się lubi. A i tak jeszcze nie jestem ze mną "tragicznie", bo nie złożyłem papierów do Warszawy, gdzie można studiować tybetologią z mongolistyką. O.o TO BY BYŁ CZAD!

Dziękuję bardzo!

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #5773 przez Niltinco
Heh, a moi swego czasu mówili: "Co będziesz tylko na japonistykę papiery składać. Weź jeszcze na sinologię spróbuj, chiński może się przydać ^^". Niemniej skończyło się tylko na studiowaniu japonistyki ;)
Jak się uprzesz i wybierzesz sobie dość wcześnie ścieżkę kariery i będziesz robił wiele by osiągnąć cel to go w końcu osiągniesz. Też słyszałam od znajomych, że przecież z japońskim to mało pracy jest. Jest mało, ale to nie znaczy, że praca w zawodzie jest nierealna. Obecnie utrzymuję się jedynie ze znajomości japońskiego, a jak przeglądałam oferty pracy to z chińskiego było tego więcej. Ważne, by w miarę wcześnie wiedzieć co chce się robić, a nie studiować tylko dla samego studiowania.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #5821 przez biànhuà
No tak, wiedzieć wcześniej... ale przeraża fakt, kiedy obserwuję jak niewielu ludzi wokół mnie ma sprecyzowane plany. Oni to gdzieś tam złożą, coś tam wybiorą i jakąś tam pracę potem znajdą. Taki już mamy system i można by powiedzieć, że tacy ludzie nie mogą nic zrobić, a jednak mogę, trzeba tylko chcieć.

O, no utrzymywanie się z języków (bo nie tylko chińskiego chcę uczyć) to jest również mój cel. A widzę, że Ty potrafisz tak zrobić, więc czemu ja bym nie potrafił niby? :D

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #5828 przez Niltinco
Warto trzymać się marzeń, a jak nie wyjdzie w Polsce to hop do innego kraju ;). W końcu ze znajomością chińskiego można się zaczepić w odpowiedniej firmie za granicą.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Czas generowania strony: 0.221 s.
Zasilane przez Forum Kunena