rekrutacja

• Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #2489 przez
Replied by on topic rekrutacja
Dziękuję za odpowiedź, z pewnością będzie mi teraz łatwiej dotrwać do sesji : ) Mam jeszcze pytanie dotyczące podręczników do nauki języka. Czy ktoś zna i mógłby polecić jakieś pozycje do samodzielnej nauki na poziomie podstawowym? (głównie chodzi mi o podręcznik do nauki znaków i gramatyki ,bo rozumiem, że wymowy można nauczyć się jedynie z nauczycielem, chociaż dobrą pozycja z płytą audio również byłbym zainteresowany). Czy warto szukać wśród książek w języku polskim?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #2583 przez
Witam wszystkich.
Mam takie pytanie: czy na sinologię stara się dostać dużo ludzi? Dodam tylko, że swoje nadzieje wiążę z UAM.
Chodzi mi o to, że ilokroć odpowiadam na pytania o plany na przyszłość, rozmówca zawsze musi dopytać, co to w ogóle za kierunek jest, ta sinologia. Z drugiej strony, miejsc jest tylko 15. Tylko że wszystko zależy od tego, czy stara się o nie 30, 300, czy 3000 osób rocznie.
Po prostu nie wiem, jakie mam szanse. W maju zdaję rozszerzony polski, rozszerzony angielski i rozszerzony francuski (i jeszcze wos jako przedmiot obowiązkowy). Z angielskiego jestem pewna co najmniej 90% (no ale wszystko się zdarzyć może), a francuskiego na poważnie uczę się od dwóch lat (jak dotąd próbne matury zdawałam na jakieś 60-70%, ale mam jeszcze trochę nauki przed sobą).
Moim największym problemem jest polski. I ten przeklęty klucz odpowiedzi.
Więc moje drugie pytanie jest takie - czy jeżeli z polskiego dostanę 40%, to nie mam szans?

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2586 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic rekrutacja
Na sinologię na UAM średnio jest 10 osób na jedno miejsce. Czasem jest więcej chętnych czasem mniej i tego z góry nie da się przewidzieć. By mieć pewność, że się dostaniesz to przy takiej konkurencji trzeba mieć około 90% z każdej matury rozszerzonej. Przy 40% nie masz najmniejszych szans.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

• Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #2587 przez
Aha. To mam pecha. Jeszcze do niedawna myślałam, że do dobrego napisania matury wystarczy umiejętność analizy i interpretacji tekstów literackich. Niestety nie potrafię przewidzieć, co układający maturę uznał za standardową odpowiedź przeciętnego ucznia. Żegnaj, sinologio.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2588 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic rekrutacja
No niestety nowa matura to wyjątkowa porażka, która wcale nie sprawdza faktycznej wiedzy, tylko umiejętność rozwiązywania tego typu testów. Jeżeli nie uda Ci się dostać przy pierwszym podejściu no to zawsze możesz złożyć odwołanie i czekać bo bywa, że ktoś kto się dostał rezygnuje i uzupełniają nabór ludźmi, którzy znaleźli się pod kreską. Jest też opcja studiowania na uczelni prywatnej, ale do tego potrzeba niemałych funduszy (które może zapewnić kredyt studencki).

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2589 przez La G.I.
Replied by La G.I. on topic rekrutacja
Tak naprawdę miejsc jest nie 15, a w rzeczywistości 20-24.

Czas generowania strony: 0.248 s.
Zasilane przez Forum Kunena