rekrutacja

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2590 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic rekrutacja
Z tego co kojarzę to tylko raz przyjęto na pierwszy rok 23 osoby, a od 2006 r. ilość miejsc zwiększono z 15 na 20. Tutaj można zobaczyć jak w różnych latach rosła i malała ilość chętnych na sinologię na UAMie http://orient.amu.edu.pl/site/rekrutacja.html .

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #2640 przez
Replied by on topic rekrutacja
Witam, mam pytanie odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej na sinologię na UAM. Czy ktoś mógłby napisać jak taka rozmowa wygląda- jakie padają pytania, czy nastawiać się bardziej na kulturę czy literaturę no i ogólnie jakie wrażenia:)? No i czy ktoś może podać jakąś listę lektur przydatnych na rozmowie? Sprawdzałam na stronie UAM, ale niestety niczego takiego nie znalazłam:( Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź:)))

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #2641 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic rekrutacja
Jeżeli masz nową maturę to nie podchodzisz do żadnych rozmów kwalifikacyjnych. Jeśli natomiast zdawałaś starą no to musisz być przygotowana, że w czasie rozmowy kwalifikacyjnej mogą Cię zapytać o cokolwiek. Ważne jest to do jakich zainteresowań się przyznasz bo jeśli np. powiesz, że interesuje Cię historia to egzaminatorki (jakoś przewaga jest kobiet + czasem Gaca jest w komisji) nie omieszkają Cię wypytać dość szczegółowo z historii Chin. Trzeba po prostu umiejętnie poprowadzić rozmowę by nie dostać niewygodnych pytań ;). Zdawałam na UAM na sinologię w 2005 i 2006 r. i moje rozmowy wyglądały mniej więcej tak:
- Kazano mi pokazać na mapie Chin (wszelkie nazwy były po chińsku) jakieś ważniejsze miasta, które podał egzaminator. Jeśli zna się dość dobrze mapę to nawet bez znajomości języka da radę spokojnie wskazać gdzie jest np. Nankin czy Xi’an.
- Pytano mnie o zainteresowania, co mnie zafascynowało w Chinach oraz jakie książki na ten temat przeczytałam.
- Dostałam również pytanie odnośnie najnowszych wydarzeń politycznych w Polsce.
- Akurat niedługo przed jedną z rekrutacji wybuchły zamieszki w Nankinie dotyczące wydania w Japonii podręczników do historii z wybielonymi faktami odnośnie masakry w Nankinie, więc również dostałam pytanie odnośnie tych faktów.
- Było jeszcze wiele innych pytań, ale niestety już nie pamiętam czego dotyczyły :P.
Ogólnie z rozmów kwalifikacyjnych byłam raczej zadowolona, ale sama dobrze zdana rozmowa była tylko połową sukcesu bo do tego dochodziły egzaminy z języków (ja niestety znałam jedynie angielski, a wiadomo że im więcej się ich zdawało tym lepiej) oraz egzamin z polskiego (który też nie koniecznie dotyczył polskiego bo raz trafiłam na tak fajną komisję, że postanowili „przepytać” mnie z moich zainteresowań innych niż te dotyczące Japonii i Chin, więc zaczęłam ich uczył jak pisać tengwarem :P)

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #2642 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic rekrutacja
Jako że miałem przyjemność uczestniczyć w takie rozmowie kwalifikacyjnej "po obu stronach barykady" (tzn. zarówno jako kandydat, jak i jako przepytywacz), dodam tylko (relacja Niltinco jest zgodna z rzeczywistością), że komisja stara się dowiedzieć, na ile kandydat jest ciekawym materiałem na studenta sinologii i czy to, co opowiada o swoich doświadczeniach/zainteresowaniach, ma pokrycie w rzeczywistej wiedzy. Chodzi bowiem o wyłuskanie kandydatów interesujących, inteligentnych i rokujących nadzieje na to, że będą coś fajnego robić, jak już zostaną sinologami.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

• Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #2643 przez
Replied by on topic rekrutacja
Dzięki ogromne za odpowiedź!!! zdawałam niestety starą maturę więc rozmowa kwalifikacyjna mnie nie ominie:( a jeśli chodzi właśnie o starą maturę to czy wiecie jak przeliczane są pkt jeśli ktoś był zwolniony z matury z angielskiego na podstawie jakiś certyfikatów- czy wtedy bierze się ten język pod uwagę i ewentualnie ile dostaje się za niego pkt? i może wiecie coś o jakiejś obowiązującej liście lektur, które warto przeczytać przed rozmową?  :)

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #2644 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic rekrutacja
Nie ma żadnej obowiązującej listy lektur. Czytaj to, co Cię interesuje, a komisja najwyżej zapyta, co czytałaś i dostosuje pytania do Twoich zainteresowań. To jest właśnie podstawowa sprawa: deklarowane zainteresowania muszą mieć jakieś pokrycie w rzeczywistej wiedzy. Żeby nie było tak, że ktoś mówi (przykład jest fikcyjny): "Interesuję się problematyką bezpieczeństwa w Azji Wschodniej", a nie wie, co to są rokowania sześciostronne.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Czas generowania strony: 0.235 s.
Zasilane przez Forum Kunena