rekrutacja

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #2645 przez YLK
Replied by YLK on topic rekrutacja
Nie wiem, jak to jest z tym wyszukiwaniem "kandydatów interesujących, inteligentnych i rokujących nadzieje na to, że będą coś fajnego robić, jak już zostaną sinologami" jak to ladnie napisal Yao. Mnie egzamin wstepny szczesliwie ominal, niemniej jesli chodzi o zainteresowania to dwa razy natrafialem na mur - raz pewna mila pani wykladowczyni (wtedy mgr, dzis prof) stanowczo zapowiedziala, zeby nikt jej przypadkiem nie mowil, ze przyszedl na sinologie, bo lubi filmy z Brucem Lee i kungfu; drugi raz pewien wazny pan powiedzial, ze na badanie historii sztuk walki na poznanskiej sinologii miejsca nie ma...

Dziwne, jako ze ten ostatni temat jest tak naprawde bardzo dziewiczy, a na swiecie jest zaledwie garstka ekspertow w tej dziedzinie, w przeciwienstwie do takich tematow, jak mniejszosci, polityk czy ekonomia.

Zatem z tymi zainteresowaniami trzeba uwazac...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #2646 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic rekrutacja
No cóż, "coś fajnego" to oczywiście pojęcie względne... Ja bym osobiście nie odrzucał możliwości zajmowania się historią czy filozofią sztuk walki i sądzę, że większość moich koleżanek i kolegów też nie miałaby nic przeciwko... Domyślam się oczywiście, o kim YLK mówisz i niestety nie jest dla mnie zaskoczeniem, że coś takiego usłyszałeś.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #2647 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic rekrutacja
Faktycznie był jakiś trend w komisji do odrzucania pasjonatów kungfu. Mnie akurat to nie dotyczyło bo sztuki walki nie są moją pasją, ale siedząc w "poczekalni" słyszałam od kilku osób, które miały już rozmowę kwalifikacyjną, że egzaminatorzy raczej niechętnie patrzą na takie zainteresowania, choć pewnie gdyby kungfu wymienić jako jedno z wielu hobby to podejście komisji byłoby inne. Analogiczna sytuacja była w komisjach japonistycznych, gdzie egzaminatorzy alergicznie reagowali na hasło "manga" ;).
Nie wiem jak przeliczane są certyfikaty, ale na stronie UAM powinny być jakieś informacje. Jeśli ich nie ma to wystarczy napisać maila do osoby odpowiedzialnej za rekrutację na filologie orientalne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

• Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 5 miesiąc temu #3500 przez
Replied by on topic rekrutacja
Witam!

W tym roku chciałabym dostac się na sinologię, jednak wątpie, żeby moje wyniki były wystarczające na dzienne studia. W związku z tym, mam pytanie- czy ktoś z Was orientuje się może, czy ciężko było dostac się na wieczorową sinologię??  :F

pozdrawiam

• Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 miesiąc temu #3729 przez
Replied by on topic rekrutacja
Nie wiem czy ciężko dostać się na sinologię wieczorową, ale w ostatnim czasie w Toruniu otworzono nowa uczelnie, a mianowicie Wyższą Szkołę Filologii Hebrajskiej http://www.wsfh.edu.pl/   która o tego roku akademickiego  wprowadziła do swej oferty dydaktycznej sinologię . Mają u nich wykładać wykładowcy z UJ, UW i UAM. Możliwości szkoły są ogromne, nowo powstały budynek jest bardzo zaawansowany technicznie. Oprócz samych studiów prowadzą oni także kursy języka chińskiego . Ja jako przyszły student mogę szczerze polecić tą uczelnie. Pozdrawiam

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #3732 przez xue sheng
Replied by xue sheng on topic rekrutacja
Niestety jest to filologia hebrajska z sinologią... i patrząc na siatkę godzin jeśli chodzi o sinologię to oferta jest interesująca, aczkolwiek trzeba się również przygotować na naukę hebrajskiego...2 języki i to prawdopodobnie od podstaw to niezłe wyzwanie. Tak na marginesie niespotykane połączenia hebrajskiego z sinologią, ciekawe tylko czy atrakcyjne, i przydatne....

Czas generowania strony: 0.220 s.
Zasilane przez Forum Kunena