rekrutacja

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #4228 przez Kumczak
Replied by Kumczak on topic rekrutacja
Tak, pierwsze studia w polsce i jest BAAARDZO duży popyt na nie :). Ale myślę nad UŚ lub UW, chociaż matura dopiero za rok ;). Może do tej pory otworzą coś fajnego jeszcze?
Nie pasuje mi jednak to, że z cytatu, który napisałaś, wynika, że są to studia wieczorowe, a ja chciałbym studiować w trybie dziennym. Natomiast w ofercie edukacyjnej na stronie UŚ. Ten kierunek jest jako stacjonarny
www.irk.us.edu.pl/katalog.php?op=info&id...FLDZATC01&kategoria=
Eh, kto ich tam wie :).
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 3 tygodni temu #4242 przez
Replied by on topic rekrutacja
Hej,
Nie chcę spamować nowym wątkiem, dlatego też podpinam się pod istniejący, rekrutacyjny. Przemieliłem z grubsza wszystkie tematy w tym dziale, ale mimo wszystko mam kilka pytań (bo tuszę, że są tu nie tylko studenci, absolwenci, ale chyba i ukrywają się pracownicy UAM ;)):

1. Jak to w końcu jest ze starą maturą? UW, UJ wymagają teraz CEW, a ja jeszcze nie jestem na tyle zdesperowany, żeby robić sobie jakąś parodię nowej matury (znaczy - moja stara jest nieważna? 12 lat nauki jak krew w piach? ;)). Przejrzałem dostępne kierunki sinologiczne, wypytałem znajomych i jak jeden mąż (albo żona) powtarzano mi (bez związku z CEW) - idź na UAM. Zatem patrzę na stronę instytutu i piszą mi grzecznie, że zdaję ze starej matury polski, angielski + rozmowę kwalifikacyjną. Prawda li to i w tym roku?

1a. Jeśli prawda, to jak wygląda taka rozmowa? Wieki temu zdawałem na filologię polską i rozmowa kwalifikacyjna była tak naprawdę egzaminem (po jednym pytaniu "odgórnie" z literatury, gramatyki i kultury, ale bez ciśnienia na ubicie potencjalnego studenta)... Czy jest tak i w przypadku ew. rozmowy na sinologii? Czy - jeśli nadal ta forma II etapu rekrutacji jest aktywna - jest raczej tak, jak pisali tu niektórzy, że pytają mnie po co ja tu w ogóle czas komuś zajmuję w piękny letni dzień i mam uzasadnić dlaczego tak potwornie interesuje mnie np. ekonomia, polityka czy filozofia Chin.

1b. Jeśli rozmowy nie ma - tu jestem skołowany. Na stronie UAM: https://rejestracja.amu.edu.pl/Strona/Kierunki/Szczegoly/293 mam takie dictum. Albo już późno i przedawkowałem kofeinę, albo po prostu nie widzę tejże rozmowy a tylko konkurs świadectw z pl/eng. Zatem czy z wynikiem starej matury 6 (polski ustny) i 5 (angielski pisemny), czyli 89,5 (o ile dobrze policzyłem ;)) pkt. mam jakiekolwiek szanse na start? Z tego co widzę, ( http://www.orient.amu.edu.pl/index.php/dlakandydata/studiapierwszegostopnia/progipunktowe ) próg waha się w okolicach 82, czyli niby jakaś tam możliwość jest, ale wolę praktykę od teorii...

Komu wierzyć? ;) Bo na instytutowej: http://www.orient.amu.edu.pl/index.php/dlakandydata/ostudiach/sinologia piszą coś innego, ale wspominają z kolei o "najświeższych"...

Z góry dzięki za wszelką pomoc,
hal

Więcej
8 lata 3 tygodni temu #4243 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic rekrutacja
Dawniej również na tej stronie rejestracja.amu.edu.pl/Strona/Kierunki/Szczegoly/293 była informacja o rozmowie kwalifikacyjnej dla osób ze starą maturą, a teraz nie ma o tym ani słowa. Być może już ją wycofali, a na pozostałych stronach zostały stare informacje. Najlepiej tam zadzwonić i dopytać.
Ja zdawałam na sinologię, gdy starzy maturzyści musieli poza rozmową zdawać ustnie polski i egzaminy z wybranych języków obcych (im więcej tym lepiej). Samej rozmowy dokładnie nie pamiętam, ale na pewno pytali o:
- Dlaczego akurat sinologia i co mnie interesuje w chińskiej kulturze - potem drążono temat w zależności od tego co się powiedziało.
- Trzeba było wskazać na mapie Chin (z wszystkimi nazwami zapisanymi po chińsku) gdzie są miasta, o które pytała komisja.
Była jeszcze masa innych pytań ale biorąc pod uwagę, że było to 5 czy 6 lat temu to niestety więcej grzechów nie pamiętam ;).

Myślę, że przy twoich wynikach z matury nie będzie większego problemu z dostaniem się na studia. Oczywiście co roku próg przyjęć jest inny, ale wątpię by nagle skoczył do 90 ;).

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

• Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 3 tygodni temu #4244 przez
Dzięki za odpowiedź i powstrzymuję się przed entuzjazmem, że jest realna szansa się tam dostać. :)

• Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 2 tygodni temu #4249 przez
A orientujecie się może jakie mogą być orientacyjne progi na wieczorową sinologię na UW?

• Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 dni temu #4290 przez
Cześć!

Jestem przyszłorocznym maturzystą i poszukuję sobie czegos na przyszłość. Interesuje mnie Azja, i państwo środka, niestety nie mam styczności z językiem chińskim. Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat sinologii, ze szczególnym wskazaniem na sinologię w Poznaniu. Mam zatem kilka pytań

1.Czy idąc na sinologię na UAM muszę, bądź wypada znać chociaż podstawy chińskiego? Czy języka naucze się podczas studiów?
2. Czy w czasie studiów są możliwości wyjazdu do chin w ramach wymiany etc.? i jakie są koszty takich przedsięwzięć?
3. Jakie są perspektywy pracy po sinologii?
4. Z jakimi innymi kierunkami łączyć sinologię i co powiecie na stosunki międzynarodowe?

Czas generowania strony: 0.219 s.
Zasilane przez Forum Kunena