Ranking chińskich szkół wyższych

• Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 9 miesiąc temu #1439 przez
Czy ktoś z forumowiczów dysponuje przybliżonymi informacjami na temat rankingów chińskich uczelni? Od jakiegoś czasu zastanawiam się gdzie się tu wybrać na stypendium, tak żeby nie trafić do jakiejś prowincjonalnej podrzędnej szkółki, a z drugiej strony, żeby wymagania stawiane przez uczelnię nie były zbyt wygórowane, aby mieć jednak szansę się dostać :) . Ktoś mi kiedyś mówił, że generalnie rzecz biorac połnocne uniwerki są lepsze od południowych. Czy rzeczywiście południe ustępuje pod tym względem północy? W sumie upatrzyłem już sobie 孙中山大学,ale miło by bylo mieć jeszcze jakies porównanie z innymi szkołami :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Wlodek
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #1440 przez Wlodek
jeśli ma to być stypendium językowe to jak najbardziej północ, najlepiej 东北 - Jilin, Heilongjiang. Klimat ostry jak żyletka, ale 普通话 najbardziej 标准 - szczególnie w Heilongjiangu :)

www.china-university-ranking.com/

a tu podług afiliacji administracyjnej:

第一等级:全国类高校

中国人民大学

中国政法大学

中国科技大学

中国农业大学

中国矿业大学

中国石油大学

中国海洋大学

中国传媒大学

第二等级:地区类大学

东北大学

东南大学

西北大学

中南大学

第三等级:省级类大学

山东大学

吉林大学

浙江大学

河南大学

辽宁大学

湖南大学

北京大学

上海大学

天津大学

重庆大学

第四等级:城市类大学

兰州大学

武汉大学

济南大学

厦门大学

烟台大学

青岛大学

南京大学

第五等级:没有户口类

清华大学

同济大学

复旦大学

南开大学

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #1441 przez homikus
Wlodku, czy podałbyś źródło tej oficjalnej listy?

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

• Wlodek
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #1442 przez Wlodek
ups, zapomniałem :) widziałem to na kilku stronach, a wkleiłem stąd (nie wiem na ile to jest oficjalne):
bbs.tiexue.net/post2_1437088_1.html

wygląda na to, że spośród 省级类 miałem zaszczyt studiować na dwóch najlepsiejszych :)

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #1443 przez Yao laoshi
Tylko powiedzmy sobie jasno - to nie jest żaden ranking. Lista pokazuje administracyjne i nominalne przyporządkowanie uczelni, nie ich prestiż czy ocenę poziomu naukowego, bo uczelnie "superligi" (Beida, Qinghua, Fudan) znalazły się wśród uczelni trzeciej i piątej kategorii, co zdecydowanie nijak się ma do rzeczywistości... Pozycje Nankai'u czy Uniwersytetu Nankińskiego też raczej są wyższe niż wynika z tej klasyfikacji, która z kolei pomija w ogóle np. prestiżowy szanghajski Jiaotong czy Politechnikę Harbińską.

Jedynie z pozycją Uniwersytetu Ludowego w krajowej czołówce można się zgodzić - co oczywiście nie ma nic wspólnego z faktem, że jest to pierwsza chińska Alma Mater Yao laoshi ;-)

Do komentarza Włodka na temat stypendium językowego dodam jeszcze, że poziom kursu językowego nie musi mieć ścisłego związku (i często nie ma) z ogólnym poziomem uczelni czy opinią jaką się cieszą "regularne" studia przez nią oferowane.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #1446 przez deming
całość jest uzależniona od zainteresowań. jeżeli będą to sprawy zagraniczne to moim zdaniem dobry jest Nankai Uni., Shanghai International Studies Uni. czy Fudan gdzie bardzo silny ośrodek studiów amerykańskich. Rzecz jasna Beida też jest bardzo ok a stosunki międzynarodowe na bardzo dobrym poziomie.

a propos rankingów edu.sina.com.cn/gaokao/2008-01-07/1653116647.shtml przygotowany przez www.guankeyuan.com/

Czas generowania strony: 0.222 s.
Zasilane przez Forum Kunena