Ranking chińskich szkół wyższych

• Wlodek
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1447 przez Wlodek
na zalinkowanej stronie china-university-ranking jak najbardziej mamy ranking :) info o uszeregowaniu uniwersytetów pod względem typu wkleiłem bardziej jako ciekawostkę.
Oczywiście, że przy wyborze uczelni na stypendium językowe nie trzeba się kierować żadnymi rankingami.

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1449 przez Yao laoshi
No tak, przepraszam, dopiero teraz kliknąłem na link "China university ranking" - to rzeczywiście wygląda sensownie, choć - jak w przypadku każdego rankingu - wiele osób może mieć wątpliwości co do metodologii itd. Qinghua*, jak widać, rządzi - i nie dotyczy to tylko składu Biura Politycznego ;-)

[*nie chwaląc się, moja druga chińska Alma Mater ;-P ]

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1450 przez deming
jesteś z 清华 czy 北大帮 vel  团派? ale awans na członka BP chyba Ci nie grozi. Czy na Qinghua jest ławka przy której siedział Hu Jintao z wygrawerowanym napisem - tu siedział HU? strasznie jestem ciekaw czy siedziałeś w tej ławie?
ja dla odmiany jestem z grupy szanghajskiej....

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1451 przez Yao laoshi
Cóż, chyba jednak bardziej identyfikuję się z 人大, bo pobyt na 清华 w sumie mniej mi się przydał - można się co najwyżej popisywać na różnych forach... ;-)

Ławki przewodniczącego Hu nie widziałem, bo jednak poruszałem się po wydziałach humanistycznych i nauk społecznych, politechniczna część uczelni jakoś mnie nieszczególnie pociągała ;-)

Na miejsce w BP rzeczywiście szans nie mam, bo przecież jako obywatela obcego państwa nie przyjęliby mnie nawet na szeregowego członka Partii :-( Nawet Epsteina przyjęli dopiero 7 lat po nadaniu mu chińskiego obywatelstwa i aż tak oszałamiającej kariery nie zrobił, bo dotarł zaledwie do Stałego Komitetu 政协... ;-)

"Tut das Unnütze"

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1452 przez deming
a Song Qingling...tak zasłużona kobieta w historii Chin przyjęta do partii na kilka dni przed śmiercią w maju 1981 r. a Epstein, to z tego co pamiętam jej kolega, gdyż razem redagowali magazyny pod koniec lat 40.
z ławką trochę szkoda...byłoby o czym pisać na forach:)

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1453 przez Yao laoshi
Ależ "pani Sun Yatsenowa" była, o ile pamięć mnie nie myli, członkiem innej partii - Rewolucyjnego Komitetu Partii Narodowej... Nie można być chyba członkiem dwóch partii politycznych jednocześnie, nawet w ramach Patriotycznego Frontu Jedności ;-)

"Tut das Unnütze"

Czas generowania strony: 0.204 s.
Zasilane przez Forum Kunena