Sinologia a drugi kierunek

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #2030 przez lousalome
Obecnie jestem w 2 klasie liceum i zastanawiam się nad podjęciem studiów sinologicznych na UW.
W związku z tym mam kilka problemów i mam nadzieję, że ktoś na forum jest w stanie rozwiać moje wątpliwości:

1.Jak zauważyłam sinologia na tym uniwersytecie jest kulturoznawcza, oprócz tego zwróciłam uwagę  na fakt, że w dziale rekrutacji nie ma żadnych informacji na temat 2- letnich studiów magisterskiech ( czyżby sinologia na UW była tylko 3 letnia, kończąca się licencjatem? ) w przeciwieństwie np. do japonistyki, która jest w systemie 3+2 (licencjat +magister).

2. Czy możliwe jest studiowanie sinologii w połączeniu z drugim kierunkiem (w moim przypadku stosunków międzynarodowych)?
Zastanawiam się nad podjęciem studiów najpierw na wydziale stosunków międzynarodowych, a później od 3 roku zacząć sinologię.

3. Czy na sinologi na UW jest podział na specjalizacje? (wiem, że w przypadku innych filologii można zrobić specjalizacje: kulturoznawczą, tłumaczeniową i nauczycielską)

4. Czy w Polsce po sinologii można zrobić doktorat?

5. Czy znajdę po tym kierunku pracę w kraju ( oczywiście mam na myśli pracę  w zawodzie:)

6. Czy trudno jest się "utrzymać" na studiach dziennych?

Z góry dziękuje jeśli ktoś uprzejmie udzieli mi odpowiedzi na moje pytania ( chociaż na część z nich)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #2031 przez homikus
Replied by homikus on topic Sinologia a drugi kierunek
Ależ proszę uprzejmie :)

ad. 1
Kulturoznawcza jak kulturoznawcza, każda filologia też jest de facto kulturoznawcza. Ale w przypadku sinologii i tak największy nacisk kładziony jest na język. Więc są to jednak studia przede wszystkim językowe.
Sinologia na UW prowadzona jest w systemie 3+2.

ad. 2
A czemuż miałoby nie być? Wiele osób tak właśnie robi. Studiujesz, co tylko chcesz i na ile czas Ci pozwoli. Twój pomysł wydaje się dobry. Na pewno nie miałoby sensu rozpoczynanie dwóch kierunków jednocześnie. Pierwszy rok sinologii jest dość wymagający i trzeba włożyć w naukę naprawdę sporo pracy.

ad. 3
Jest. Ale nieco inny niż na filologiach. Mianowicie: historioznawstwo, literaturoznawstwo i językoznawstwo.

ad. 4
Ależ oczywiście. Możesz nawet dochapać się profesury, jeśli taka Twa wola :)

ad. 5
Ja nie narzekam na brak pracy w zawodzie. Ba! Jeśli już, to ponarzekałbym raczej na nadmiar. A jestem dopiero na czwartym roku. Jednak musisz dać się dostrzec i na początku troszkę sama postarać.

ad. 6
Najtrudniej na pierwszym roku. Później stopniowo jest już coraz lżej i łatwiej. Jeśli nie wylecisz po pierwszym semestrze, ostatecznie po pierwszym roku, to masz spore szanse na ukończenie studiów :)

PS: Miło mi przy okazji powitać Cię na SinoForum :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #2032 przez lousalome
Dziękuje bardzo za udzielenie mi potrzebnych informacji;)

A gdzie studiujesz? (jeśli można spytać)

Pozdrawiam :)

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #2033 przez homikus
Właśnie sinologię na Uniwersytecie Warszawskim :)

Promocja SinoForum

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #2149 przez ximinez
Replied by ximinez on topic Sinologia a drugi kierunek
Praca w zawodzie jest, jeżeli ktoś potrafi się zareklamować, tak jak na przykład nasz cesarz Homikus :P

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #2156 przez homikus
Howgh! ;D

Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.211 s.
Zasilane przez Forum Kunena