Sinologia a drugi kierunek

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2432 przez raupe
Replied by raupe on topic Sinologia a drugi kierunek
Jestem na trzecim roku anglistyki, więc powodzenie przy rekrutacji na ten kierunek mi nie potrzebne. Za to przy rekrutacji na sinologię się przyda :)

Myślę, że jednoczesna magisterka z anglistyki i pierwsze lata sinologii będą do pogodzenia.

Co do anglistyki, na twoim miejscu zastanowiłbym się głęboko nad podjęciem tych studiów. Po pierwsze, w samym Poznaniu na UAMie jednocześnie na wszystkich kierunkach studiuje ok 500 osób, więc przesycenie rynku. Po drugie, tylko na pierwszym roku i na części drugiego ma się praktyczną naukę języka angielskiego w przyzwoitym rozmiarze godzin, więc potem nad angielskim jako takim siedzisz tylko i wyłącznie sam. Po trzecie, mnóstwo przedmiotów teoretycznych i okołojęzykowych, że tak to ujmę. A więc: literatura amerykańska i angielska, gramatyka kontrastywna, teoria literatury, składnia, fonetyka z fonologią, do tego dochodzą wykłady z drugiego przedmiotu, jakim jest dla mojego rocznika wos (ministerstwo wydało rozporządzenie, że wszyscy na kierunkach pedagogicznych, a anglistyka takim przecież jest, muszą być przygotowani do nauczania dwóch przedmiotów, czyli angielski i wos w moim przypadku).

Nie chcę zniechęcać, bo ja nie boję się, czy będę miał pracę po tych studiach, zastanawiają mnie tylko zarobki.

Przep za tę wycieczkę anglistyczą :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2445 przez lousalome
Widzisz w moim przypadku to właśnie ta część zwana kulturówką jest najbardziej zachęcająca.
Jeśli chodzi o "praktyczną" naukę języka to chyba warto wybrać lingwistykę stosowaną (choć ta ogranicza się jedynie do tych najbardziej popularnych języków), ale ja nie znam ani niemieckiego, ani rosyjskiego na takim poziomie jak angielski...
Znakomicie zdaje sobie sprawę, że rynek jest przesycony anglistami, to głównie mnie martwi.
Oczywiście najbardziej chciałabym sie dostać na sinologię na UW, ale wiadomo ;) kto by nie chciał.
A z czym musisz startować do rekrutacji na sinologię?
Z wynikami z matury, czy masz jakieś egzaminy?

Pozdrawiam:)

P.S. W takim razie życzę powodzenia na rekrutacji na SINOLOGIĘ ^-^

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2454 przez raupe
Replied by raupe on topic Sinologia a drugi kierunek
Jeśli chodzi o praktyczną naukę, to odradzam serdecznie. Proponuję kierunki typu hungarystyka lub skandynawistyka. Z tego, co mi mówili znajomi studiujący na tych kierunkach w Poznaniu, oprócz praktycznej nauki odpowiednich języków kierunkowych, cisną ich z angielskim. Robią te same książki z gramatyki, które ja robiłem na anglistyce na pierwszym roku.

Doradzam kierunki egzotyczne, tzn. te spoza listy głównych języków europejskich.

Mam nową maturę, więc nie mam egzaminów wstępnych. Polski, język obcy i, w moim przypadku, historia - te przedmioty będą brane pod uwagę. Polski słabo, ale historia świetnie zdana.

PS Ja bym nie chciał na UW :)

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2456 przez Yao laoshi
Jeśli mogę coś młodszym Koleżankom i Kolegom poradzić, namawiam do łączenia sinologii z kierunkiem niefilologicznym. Studiowanie dwóch filologii nie ma, moim zdaniem, większego sensu, gdyż - zamiast poszerzać wiedzę i horyzonty - zamyka w językoznawczo-literaturoznawczym paradygmacie jednej dziedziny. Nie bez przyczyny na UAM (a pewnie i na innych uczelniach) sinologia, germanistyka, hungarystyka i wszystkie inne filologie (za wyjątkiem anglistyki) są formalnie specjalnościami na jednym kierunku studiów...

Znacznie ciekawsze i, w dalszej perspektywie, dające więcej możliwości jest studiowanie sinologii i czegoś zupełnie innego. Oczywiście bez przesady, nie namawiam kogoś o predyspozycjach humanistycznych do studiowania fizyki czy geologii (chociaż to by było naprawdę ciekawe połączenie), ale coś z nauk społecznych to uważam opcja zupełnie realna, a zarazem bardzo interesująca. Wiem, o czym mówię, gdyż sam tak zrobiłem i jestem z tego wyboru sprzed iluś tam lat bardzo zadowolony  ;D

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2460 przez YLK
Replied by YLK on topic Sinologia a drugi kierunek
Wybor studiow, w tym ewentuallnie drugiego kierunku, powinien zalezec od priorytetow. Jesli sa to pieniadze, to trudno mi cos doradzac. Boje sie jednak, ze przy takiej motywacji studia i przyszla praca stana sie meczarnia.

Z perspektywy lat uwazam, ze nalezy kierowac sie przede wszystkim zainteresowaniami. Jesli fascynuje kogos angielski i literatura angielska, a do tego ciagna go krzaczki, to czemu nie laczyc anglistyki z sinologia...

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2461 przez Yao laoshi

Z perspektywy lat uwazam, ze nalezy kierowac sie przede wszystkim zainteresowaniami.

Zgadzam się w stu procentach. Zainteresowania i pasje to jedyne naprawdę sensowne kryterium wyboru, niemniej jednak warto rozważyć poszerzanie, a nie zawężanie, swoich zainteresowań.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Czas generowania strony: 0.259 s.
Zasilane przez Forum Kunena