Sinologia a drugi kierunek

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #3676 przez Niamey
Replied by Niamey on topic Sinologia a drugi kierunek
Obecnie jest to traktowane zdecydowanie luźniej, na niektórych jest sprawdzana obecność, ale nie przekłada się to w bardzo wyraźny sposób na ocenę. Rzecz jasna pomijając to, że się wynosi się dużo mniej wiedzy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Gość
  • Gość
9 lata 4 miesiąc temu #3705 przez
Replied by on topic Sinologia a drugi kierunek
Witam serdecznie sinologiczną brać.
Wcześniej w tym wątku pojawiły się m.in propozycje łączenia sinologii z filologią angielską lub prawem. Jako, że jestem uzdolniony raczej matematycznie interesuje mnie połączenie sinologii z którymś z tzw. kierunków zamawianych.
http://www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/Finansowanie/fundusze_europejskie/PO_KL/20100524_informacja_prasowa_zamawiane.pdf
W grę wchodzi tylko Poznań, a więc drugim kierunkiem, zamawianym, byłaby informatyka, inżynieria materiałowa, matematyka lub mechanika i budowa maszyn. Czy połączenie sinologii z którymś z wyżej wymienionych kierunków ma jakikolwiek sens? Niektóre kierunki zamawiane są na Politechnice Poznańskiej, czy fakt, że jest to inna uczelnia byłby dużym utrudnieniem?
Kolejne pytanie: czy po trzech latach sinologii można mówić o płynności językowej? Interesuje mnie licencjat, więc stąd pytanie, czy na tych dwóch ostatnich latach jest duży progres zdolności językowych i co ważniejsze - czy jest on istotny? Przecież chodzi o to, żeby się dogadać ;-)
I ostatnie pytanie, czy realne jest rozpoczęcie dwóch kierunków jednocześnie? Jeśli nie - który lepiej zacząć wcześniej i po ilu latach dołączyć ten drugi?

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #3706 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Sinologia a drugi kierunek
Moim zdaniem lepiej po prostu studiować jakiś z tych kierunków technicznych i uczyć się języka chińskiego, ale nie studiować od razu sinologię. Można się potem dostać na jakieś stypendium na kurs językowy, a potem studia techniczne w Chinach i już specjalista inżynier ze znajomością języka gotowy.

人在江湖,身不由己!

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #3711 przez ximinez
Replied by ximinez on topic Sinologia a drugi kierunek
Przyznaję rację Camillvsowi. Sam próbowałem połączyć sinologię z inżynierią produkcji na PW i poległem na tej drugiej ;) Nie twierdzę, że takie połączenie jest niemożliwe, ale większość ludzi nie jest wszechstronnie uzdolniona - często albo dobrze im idzie z językami, albo z cyferkami i na jednych albo drugich studiach będzie im ciężko. Lepiej studiować to, w czym człowiek czuje się dobrze i co sprawia mu przyjemność, a języka uczyć się na boku, a najlepiej na miejscu.

Czas generowania strony: 0.221 s.
Zasilane przez Forum Kunena