PILNE: kto przyjmie likwidowane zbiory sinologiczne?

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #3007 przez jin tongxue
Pewien polski Zakład Sinologii czasami jest zmuszony (brak miejsca, remonty, bezpieczeństwo ppoż. itp.) likwidować niektóre książki (np. swojego czasu kilka zestawów 4 tomowego slownika Oszanina...). Podobnie rzecz się ma z pewnym polskim Instytutem Orientalistycznym. Zwykle są to stare (1949-1966) gazety i magazyny w j.chińskim, z obrazkami lub bez.
Wartość historyczna tych materiałów na razie jest żadna, ale niech minie 10 lat - i na pewno ktoś sie o nie upomni.
Na razie efekt likwidacji jest taki, że te rzeczy są nie do odzyskania, bo zabieraja je przypadkowi studenci, których nikomu nie chce się wpisywać na listę (lista tymczasowo przechowujących). Zatem rzeczy te, jak powiadam, po likwidacji są nie do odzyskania.
Kto (muzeum, instytucja, biblioteka) mógłby być zainteresowany włączeniem ich do swoich zbiorów?
(Jeśli spoza Warszawy, to zapewne z odbiorem osobistym!)
PILNE!

得魚忘筌,得意忘言。

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Wlodek
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #3009 przez Wlodek
Hehe, na koniec kolega się zdradził co to za Zakład. Ja co prawda instytucją póki co nie jestem (może kiedyś ktoś o mnie powie, że jestem człowiekiem-instytucją :), ale jako przedstawiciel Zakładu Azji Wschodniej UŁ będę jutro na sinologii w Warszawie, więc ewentualnie chętnie rzucę okiem. Da radę tak zrobić?
pozdrowienia!

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #3010 przez jin tongxue
OK, tylko, błagam, DYSKRETNIE!!!

得魚忘筌,得意忘言。

• Wlodek
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #3015 przez Wlodek
too late. Myślałem, że sprawa jest oficjalna. Poza tym mylisz się co do tego, że takie gazety i magazyny z tych lat nie mają jeszcze wartości historycznej.

Napoleon Bonaparte

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #3017 przez jin tongxue
Too late? Czyli co, oficjalnie odmówili?!
Bo nie byłem w zakładzie od wtorku i mogę czegoś nie wiedzieć...

Nie wiem, czy było oficjalne, zobaczyłem stertę bezpańskich dokumentów historycznych na korytarzu i się krwią zalałem, i tyle. Powiedziano mi, że "raczej są niepotrzebne". A wszystko przez przepisy ppoż, które uniemozliwiają rozbudową szaf na korytarzu! 真气死人!

No tak, bo wy z Łodzi, a to takie "czerwone" miasto, a my w Warszawie to komuchów nie lubimy i wywalamy co się da...  ;D

得魚忘筌,得意忘言。

• Wlodek
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #3018 przez Wlodek
Doceniam, że to z troski o dziedzictwo i chęci zapobieżenia nieodwracalnym stratom. Nie pytałem oficjalnie więc nie dostałem oficjalnej odpowiedzi, żadnej sterty nie zauważyłem.
Co do czerwonej Łodzi (czyj prezydent tak pięknie walczy o święto trzech króli, no czyj?) - to w roku przełomu w mojej podstawówce wywalili z biblioteki całego Lenina, walał się po stercie koksu koło kotłowni, ewidentnie przeznaczony na rozpałkę. Kilka tomów mam do dziś - właściwie białe kruki, bo dziś by poczytać ojca rewolucji to chyba trzeba stypendium do Ameryki dostać :)

Napoleon Bonaparte

Czas generowania strony: 0.198 s.
Zasilane przez Forum Kunena