NOWA FORMA EGZAMINU HSK

• Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 7 miesiąc temu #3543 przez
NOWA FORMA EGZAMINU HSK was created by
Witam.

Czy ktos z Was ma moze jakies informacje na temat nowego HSK? Nie potrafie dostac syllabusa, generalnie niewiele wiem o tym egzaminie w nowej formule, a zamierzam do niego podejsc w Hadze 20.06.10.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #3544 przez WangBin
Replied by WangBin on topic NOWA FORMA EGZAMINU HSK
Mam trochę materiałów do HSK. Chodzę na kurs przygotowawczy w Krakowie w Instytucie Konfucjusza. To co mam, mogę Ci podesłać na maila. Ja będę się starał zdawać w tym roku poziom 2. Jest ich 6. 1 i 2 to podstawy, 3 i 4 to poziom średni a 5 i 6 to poziom zaawansowany. Poziom 1 jestem w stanie napisać chyba prawie na 100%. Aby zdać dwójkę trzeba zrobić przynajmniej 60 %. Wiem że to niewiele ale po półtora roku nauki nie stać mnie jeszcze na więcej. Mam  też książkę i płytę do mojego poziomu. Ważne żebyś się upewnił który poziom jest dla Ciebie odpowiedni. Dobrze też posłuchać płytki i popróbować rozwiązywać ćwiczenia. Radzę też pójść na kilka zajęć kursu przygotowawczego aby uniknąć stresu na egzaminie. W porównaniu ze starym HSK do którego też mam trochę materiałów ten wydaje mi się łatwiejszy. Ale może to tylko pozory.  głos na płycie jest dość wyraźny. W odpowiedziach jest też oprócz znaków pinyin ale nie wiem czy też tak będzie na egzaminie. Niektóre pytania są dosyć podchwytliwie sformułowane więc trzeba się mieć na baczności. Test "słuchowy" trwa 25 minut i w tym czasie trzeba odpowiedzieć na 35 pytań, test "czytanie" 20 minut - 25 pytań i kolejne 5 minut na wypełnienie formularza, W sumie 50 minut i 60 pytań. Oba testy są klasyfikowane 0-100 punktów. W sumie 0-200. Aby zdać trzeba mieć przynajmniej 120 punktów czyli 60%. Nie będzie dużo czasu na zastanawianie się. Rozwiązanie należy wpisać do karty egzaminacyjnej zakreślając na czarno pola które będzie sprawdzał komputer. Ciekawe,  że przy okazji chcą się dowiedzieć jak długo się uczysz, ile masz lat i jaka jest Twoja płeć, zakodowany też jest numer seryjny, miejsce testu i Twoja narodowość.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #3546 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic NOWA FORMA EGZAMINU HSK
Do tej pory było 11 poziomów, przynajmniej tak to w Chinach liczyli, wiadomo jak się te 6 ma do tych 11?

人在江湖,身不由己!

• Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 7 miesiąc temu #3548 przez
Replied by on topic NOWA FORMA EGZAMINU HSK
dziekuje za odpowiedz. bardzo mnie zdziwilo, ze jest kurs w Konfucjuszu w Krakowie. ja wprawdzie zamierzalam zdawac poziom 4, ale powiedziano mi ze z powodu braku chetnych kurs HSK nie zostanie uruchomiony. Jesli masz jakiekolwiek materialy, to bardzo bardzo prosze o udostepnienie, moj mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ja mam ksiazke do HSK, ale stara. A gdzie zdajesz? Egzamin bedzie w tym roku w Polsce??? Pozdrawiam

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #3550 przez WangBin
Replied by WangBin on topic NOWA FORMA EGZAMINU HSK
Na początku wydawało się ze nie będzie kursu, ale jednak jest. Spotykamy się w soboty 0 13.30. Kurs raz w tygodniu 2,5 godziny. Nikt tak mocny jak Ty nie chodzi na ten kurs. Niektórzy będą zdawać 3 a niektórzy (w tym i ja) 2. Niestety nie mam materiałów na 4 poziom.  ale myślę że da się załatwić jeśli jesteś z Krakowa lub okolic to poproszę kogo trzeba to się książkę wypożyczy, odkseruje a płytkę przegra. Myślę że nie powinno być z tym problemu. Egzamin ma byś w Krakowie w maju lub czerwcu. Dokładnej daty nie znam. Wydaje się że będzie się to odbywało  regularnie we wszystkich Instytutach Konfucjusza na Świecie. Na książce jest logo HanBan i IK więc idą szeroką ławą mając za sobą zaplecze finansowe HanBana i połapane przyczółki w postaci IK.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #3551 przez Bolanren
Replied by Bolanren on topic NOWA FORMA EGZAMINU HSK

Do tej pory było 11 poziomów, przynajmniej tak to w Chinach liczyli, wiadomo jak się te 6 ma do tych 11?

Jak latałem po stronach chinskich uczelni, gdzie zeby studiowac trzeba znac chinski to z regóły wymagaja stara 6 lub nowa 3 wiec tak mniej wiecej to sie ma do siebie, stara 6 to cos jak nowa 3. Na czasem ale rzadko (głównie studia techniczne) wymagaja stara 5 lub nowa 3.

Czas generowania strony: 0.218 s.
Zasilane przez Forum Kunena