NOWA FORMA EGZAMINU HSK

• Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 miesiąc temu #3553 przez
Replied by on topic NOWA FORMA EGZAMINU HSK
A wiecie jak to jest z nowym HSK w Chinach? W Pekinie (w tym na 北语) ma być dopiero od grudnia - co mnie trochę dziwi, bo słyszałem, że w innych miastach już teraz przeprowadzali nową formę egzaminu... ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 miesiąc temu #3558 przez
dziekuje Wam za odpowiedzi. Ja bardzo chetnie "pozre" wszelkie materialy do nowego HSK, bo mam tylko ksiazki do starego, ktory podobno wyglada zupelnie inaczej, np. nie kladzie nacisku na 成语。Jesli ktos ma cokolwiek, to bardzo bardzo prosze o przeslanie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wcale nie jestem pewna, czy dam rade zdawac poziom 4. Tak mi sie wydawalo biorac pod uwage ilosc godzin lekcyjnych (ucze sie 5lat, w tym 2 na Tajwanie, jednak w moim przypadku trudno bylo mowic o regularnosci, gdyz nigdy nie studiowalam sinologii a stosunki miedzynarodowe i traktowalam nauke troche jako przygode). Co do miejsca i terminu egzaminu, to obdzwnilam instytuty Konfucjusza w Czechach, na Wegrzech i w Austrii. Wszedzie powiedziano mi, ze egzaminu nie bedzie do wrzesnia, poniewaz nie podpisano z Pekinem umowy na nowa formule testu. Natomiast w Hadze, w Holandii, egzamin bedzie 20.06. na 100 procent. Dlatego dziwi mnie bardzo, ze Krakow organizuje w tym roku egzamin, skoro nawet instytuty Konfucjusza, ktore robia to dorocznie, w tym roku maja opoznienie. W Polsce tego egzaminu jak dotad nie bylo, prawda? Jesli sie myle, to prosze mnie oswiecic.

• Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 miesiąc temu #3559 przez
Chcialabym jeszcze sie dowiedziec, czy macie jakas rade dla chinskich "wtornych analfabetow", tzn. takich ktorzy zatracili pamiec motoryczna podczas pisania znaku recznie, z powodu ciaglego uzywania komputera. Jak szybko poradzic sobie z takim zanikiem na 2 miesiace przed egzaminem? Jestem przerazona jak latwo rece zapominaja co dalej pisac. :) Z najczesciej spotykanymi znakami nie mam problemu, ale wiele jest takich, ktore kiedys sie  znalo, a teraz HM

• Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 miesiąc temu #3560 przez

Chcialabym jeszcze sie dowiedziec, czy macie jakas rade dla chinskich "wtornych analfabetow", tzn. takich ktorzy zatracili pamiec motoryczna podczas pisania znaku recznie, z powodu ciaglego uzywania komputera. Jak szybko poradzic sobie z takim zanikiem na 2 miesiace przed egzaminem?

Po prostu znów zacząć pisać ręcznie, to po jakimś czasie się przypomni - 2 miesiące to w sumie dość sporo czasu ;) Dobrym rozwiązaniem jest też zainwestowanie w writing pad  np. http://www.wewa.com.cn/wenming/index.asp , dzięki któremu można pisać znaki ręcznie na komputerze -  naprawdę świetna sprawa!

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #3566 przez WangBin
Replied by WangBin on topic NOWA FORMA EGZAMINU HSK
Ze strony Irlandzkiego IK można pobrać przykładowe testy do nowego HSK dla wszystkich poziomów wraz z plikami MP3 do testu 听力. http://confuciusinstitute.ie/cptest/index.php?file=kop21.php
Pliki dźwiękowe są identyczne z tymi jakie znajdują się w oryginalnych syllabusach hanbanowskich. Materiały PDF zawierają tylko testy.
Na innych podstronach znajdziecie również przykładowe testy nowego BCT i YCT oraz sporo przydatnych informacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #3569 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic NOWA FORMA EGZAMINU HSK

Chcialabym jeszcze sie dowiedziec, czy macie jakas rade dla chinskich "wtornych analfabetow", tzn. takich ktorzy zatracili pamiec motoryczna podczas pisania znaku recznie, z powodu ciaglego uzywania komputera. Jak szybko poradzic sobie z takim zanikiem na 2 miesiace przed egzaminem? Jestem przerazona jak latwo rece zapominaja co dalej pisac. :) Z najczesciej spotykanymi znakami nie mam problemu, ale wiele jest takich, ktore kiedys sie  znalo, a teraz HM

Podobno w Singapurze coraz mniej się ludzie przejmują pismem ręcznym, może to postęp? ;)

Do tej pory było 11 poziomów, przynajmniej tak to w Chinach liczyli, wiadomo jak się te 6 ma do tych 11?

Jak latałem po stronach chinskich uczelni, gdzie zeby studiowac trzeba znac chinski to z regóły wymagaja stara 6 lub nowa 3 wiec tak mniej wiecej to sie ma do siebie, stara 6 to cos jak nowa 3. Na czasem ale rzadko (głównie studia techniczne) wymagaja stara 5 lub nowa 3.

Pamiętam, ze właśnie 5 był już wystarczający nawet na "zachodnią medycynę", 6 to już te rożne kulturowe, historyczne i inne takie kierunki, gdzie chińscy wykładowcy lubią lać wodę i stosować 成语.

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.214 s.
Zasilane przez Forum Kunena