Pytanie

• Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 7 godzin temu #3667 przez
Pytanie was created by
Cześć.
Mam 18 lat, zamierzam się wybrać na ten kierunek, konkretnie na UAM w Poznaniu. Wcześniej z językiem chińskim nie miałam do czynienia, niewiele wiem też o kulturze i historii Chin, ale wiem, że chciałabym poznać, dlatego właśnie wybieram się na te studia.
Czy powinnam się jakoś przygotować, zanim pójdę na sinologię? Trzeba znać chociaż podstawy języka, czy nie jest to konieczne?
Co mi doradzacie? Polecicie jakieś książki, filmy, itp., które mogłyby mi się przydać przed maturą?
I jeszcze jedno - ze strony UAMu wywnioskowałam, że rozmowa kwalifikacyjna jest dopiero w II Trybie. Czyli normalnie nie muszę podchodzić do niej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #3668 przez Niamey
Replied by Niamey on topic Pytanie
Co do pytań odnośnie UAM odpowiedzieć niestety nie mogę, ale z obserwacji ko-studentów mam taką refleksję, że warto wcześniej zobaczyć czym to się je i to najlepiej w jakiejś ekstremalnej formie, bo np. widziałam już studenta, który był przekonany, że to właśnie jest to, co go bardzo interesuje, ale po skonfrontowaniu z sino-rzeczywistością dość szybko zrezygnował

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #3669 przez caballini
Replied by caballini on topic Pytanie
Oczywiście rozmowa kwalifikacyjna dotyczy tylko osób ze starą maturą. I można nie znać ani słowa po chińsku, wszystko jest od zera. Zapraszamy :-)

Czas generowania strony: 0.170 s.
Zasilane przez Forum Kunena