Studia dalekowschodnie UJ

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #6561 przez Olivque
Replied by Olivque on topic Studia dalekowschodnie UJ
Dostałam się na dziennie i mimo wszystko mam nadzieję, że po 3 latach nie będę o wiele gorsza od studentów sinologii...szczególnie, że sama zrezygnowałam z tradycyjnej filologii.  :-X Może teraz, kiedy podzielili kierunek na poszczególne moduły, wpoją nam o wiele więcej o chińskim  ::)
Mam jeszcze jedno pytanie - jakie rodzaju języka chińskiego uczą się studencie? Mandaryńskiego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #6565 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic Studia dalekowschodnie UJ
A dlaczego wybrałaś kulturoznawstwo zamiast filologii? Trochę nie rozumiem tej decyzji skoro stawiasz na język ^^'.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #6566 przez Olivque
Replied by Olivque on topic Studia dalekowschodnie UJ
UJ wydaje mi się bardziej prestiżowe niż UG (chociaż Gdańsk mam pod nosem,a Kraków...no szkoda gadać, wyprawa przez połowę Polski^^ ), poza tym są to jedyne tego typu studia w Polsce. Zależy mi na języku, ale zwróciłam uwagę na to, że na kulturoznawstwie jest dużo ciekawych wykładów, typu polityka, kultura, społeczeństwo etc... Może z tą wiedzą wyjdę na plus :) Moje obawy wynikają tylko z tego, że nie chcę zostać na lodzie po skończeniu studiów.  :D Tyle się mówi,że sama filologia to za mało...

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #6567 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic Studia dalekowschodnie UJ
Tyle, że ten prestiż bez umiejętności można sobie w 4 litery wsadzić. Fakt, że UJ w ostatnim czasie stara się tę orientalistykę rozwijać, ale i tak w powszechnej opinii utrzymującej się od lat, jest w tyle za UAM i UW, więc prestiż ogólny UJ tak, ale nie orientalistyczny.

Może z tą wiedzą wyjdę na plus :) Moje obawy wynikają tylko z tego, że nie chcę zostać na lodzie po skończeniu studiów.

Na filologii też są wykłady o kulturze, literaturze, historii itp. Poza tym, to jest akurat najłatwiejsza część, bo można sobie wszystko doczytać samemu, a z językiem już tak prosto nie jest.
Co masz zamiar robić po studiach?

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Czas generowania strony: 0.212 s.
Zasilane przez Forum Kunena