WSJO Poznań

• Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 4 miesiąc temu #4352 przez
WSJO Poznań was created by
Właśnie zarekrutowałam sie na UAM na sinologię i patrząc na progi, czuję, że mimo przewidywanych bardzo dobrych not z języków obcych, polski może zaważyć na moim wyniku rekrutacji... Więc chciałabym się dowiedzieć jaka jest powszechna opinia o sinologii na WSJO, jak wygląda tam sprawa stypendiów (czy też rok stypendium jest zaliczany jako rok studiów), czy opłata około 2500 zł jest na semstr czy na rok? Może ktoś studiuje tam i mógłby się wypowiedzieć?

Z góry dzięki za odpowiedź,
A ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #4353 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic WSJO Poznań
Nie wiem czy na forum jest jakiś sinolog ze WSJO. Czesne miesięczne to 590zł w przypadku 10 rat w roku akademickim lub 500zł w przypadku 12 rat. Stypendium jest na Tajwan z tego co kojarzę (a przynajmniej tak było jeszcze 2 lata temu), ale nie było w pełni darmowe tylko część trzeba było opłacić. Nie trwało również roku ale z 4 miesiące, więc nie liczy się jako rok studiów. Najlepiej zadzwonić na WSJO i się zapytać jak teraz sytuacja wygląda.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #4356 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic WSJO Poznań
Moim zdaniem, zamiast płacić w Polsce za sinologię, lepiej pojechać gdzieś do Chin na te studia.

人在江湖,身不由己!

• Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 4 miesiąc temu #4370 przez
Replied by on topic WSJO Poznań
Nauczanie jest na dobrym poziomie, ale dużo trzeba robić we własnym zakresie.
Wielkim minusem jest organizacja uczelni. Załatwienie czegokolwiek z "dziekanatem" graniczy z cudem, ponadto za wszytsko trzeba płacic.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #4371 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic WSJO Poznań
Właściwie stopień bezsensu i nieróbstwa pań z biura kształcenia na WSJO nie różni się niczym od sekretariatu orientalistyki na UJ. To że trzeba płacić za niemal wszystko nie powinno dziwić bo to w końcu uczelnia prywatna.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #4884 przez nooo
Replied by nooo on topic WSJO Poznań
Pół roku temu też potrzebowałam informacji na temat tej uczelni, ale niestety niewiele się dowiedziałam.
Teraz sama mogę coś o niej napisać.
Muszę przyznać, ze jestem pozytywnie zaskoczona, generalnie, myślałam, że będzie gorzej ;)
Zacznijmy od plusów: Jest to uczelnia płatna, więc stosunek do studentów jest zupełnie inny. Profesorowie często idą na rękę. Nauczanie też jest moim zdaniem na dość wysokim poziomie, ale rzeczywiście trzeba dużo pracować po zajęciach. Wykładowcy zdają sobie sprawę z różnic w programie UAM i naszego, więc jeśli chcemy dają nam dodatkowe materiały. Oprócz znaków uproszczonych, poznajemy również tradycyjne.
Minusy: jak na razie mamy tylko cztery przedmioty związane z kierunkiem: fonetykę(kończy się po pierwszym semestrze), pismo, gramatykę praktyczną i komunikację. Na drugim roku ma dojść jeszcze konwersacja. Oprócz tego mamy cztery przedmioty średnio związane z kierunkiem. Godzin jest niestety bardzo mało. Angielski jest tylko na drugim roku, a większość materiałów jest właśnie w tym języku.
Podobno liczba znaków, które my poznajemy jest dużo niższa niż na UAM.

Czas generowania strony: 0.190 s.
Zasilane przez Forum Kunena