HSK - kilka pytań.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4597 przez Kumczak
HSK - kilka pytań. was created by Kumczak
Witam.

Od roku uczę się samodzielnie chińskiego, od 3 miesięcy także pisma. Chciałbym spróbować swoich sił w egzaminie HSK, najprawdopodobniej Basic. Chciałbym zapytać się o kilka spraw, związanych z HSK:

- jakie podręczniki możecie polecić, z których mógłbym przygotować się do egzaminu?
- czy są listy słówek na dane lvl? jakie są obecnie "progi słówkowe"?
- jak obecnie wygląda egzamin HSK?
- czy samemu dam rady przygotować się do tego egzaminu i ile czasu może mi zająć przygotowanie się do niego?
- jak mogę ocenić swój poziom języka chińskiego, by odpowiedni egzamin zdawać?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4598 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic HSK - kilka pytań.
Dobre pytanie...

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4605 przez Chińczyk
Replied by Chińczyk on topic HSK - kilka pytań.
Jeżeli znasz rosyjski, to tutaj masz link do książki z testami na wszystkie 6 poziomów hsk ( http://uz-translations.net/?category=chinese-chinaudvid&altname=new_hsk_test_all_6_levels ), natomiast jeśli preferujesz angielski ( http://uz-translations.net/?category=chinaudvid-chinese&altname=brushing_up_your_vocabulary_for_hskxia, http://uz-translations.net/?category=chinese-chinaudvid&altname=new_hsk_sample_tests_all_levels ). Jeśli chodzi o słówka na poszczególne poziomy, wystarczy wygoglować, np. na nciku masz listy słówek wymaganych na każdy poziom. Napisałeś, że uczysz się samodzielnie chińskiego, generalnie jest możliwe abyś sam przygotował się do tego egzaminu, ale uważam, że chociaż podstaw języka chińskiego należałoby nauczyć się pod okiem jakiegoś nauczyciela, bo ucząc się samemu możesz nabrać złych nawyków, których potem ciężko będzie Ci się pozbyć, ale dopóki nie spróbujesz, to się nie przekonasz :)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4606 przez Chińczyk
Replied by Chińczyk on topic HSK - kilka pytań.
Jeśli chodzi o naukę gramatyki, to polecam dosyć znany podręcznik Li, Dejin, Cheng, Meizhen 1988 A Practical Chinese Grammar for Foreigners, Sinolingua, Beijing :)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #4626 przez Kumczak
Replied by Kumczak on topic HSK - kilka pytań.
Dziękuję za odpowiedź, Chińczyku :). Właśnie pobieram testy, za chwilkę będę je przeglądał.
Uczę się samodzielnie generalnie z powodów finansowych, a także dlatego, że w mojej okolicy (Rzeszów) nie ma za bardzo gdzie uczyć się chińskiego. Do nauki korzystam z programu Rosetta Stone. Za jakieś 3 miesiące skończę cały kurs, aktualnie zacząłem uczyć się zdań podrzędnie złożonych.
Największym dla mnie problemem są znaki chińskie, gdyż zacząłem się ich uczyć bardzo niedawno.  Żałuję tego, bo gdybym zaczął uczyć się pisma równocześnie z kursem RS, to w tej chwili umiałbym coś ponad 1000 znaków. A tak to jedynie 300 na chwilę obecną. Gdybym się mocno wziął do pracy, to może na jakiś majowy HSK wyrobiłbym się do 600 znaków na HSK 3 :).
Pozdrawiam

Czas generowania strony: 0.201 s.
Zasilane przez Forum Kunena