Sinologia i sprawy z nią związane

• Gość
  • Gość
7 lata 5 miesiąc temu #4820 przez
Yi Lijun ma już prawie 80 lat, także rzeczywiście jej ewentualna współpraca wydaje się bardzo wątpliwa. O sinologii na UG sporo się jednak pisze, także uczelnia ma pewnie w zanadrzu inne rozwiązania. Nie wiem dokładnie jak wygląda to w kwestii formalnej, ale chyba nic nie stało by na przeszkodzie, by kierunek poprowadził któryś z polskich profesorów (tak jak to było w przypadku toruńskiej japonistyki bodajże)? Z tego co mi wiadomo oprócz sinologii na UG ma zostać powołany Instytut Konfucjusza, także nawet jeśli sama sinologia nie zostanie uruchomiona w najbliższym czasie, zawsze będzie możliwość nauki chińskiego na kursie w IK ;)

Mimo wszystko rosyjski warto kontynuować - znaczna część literatury sinologicznej jest właśnie w tym języku ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Gość
  • Gość
7 lata 5 miesiąc temu #4822 przez
Pogłoski o sinologii i IK w Gdańsku krążą już od tak dawna, że straciłam rachubę czasu. Osobiście trzymam kciuki i mam nadzieję, że UG doczeka się sinologii. Jeżeli faktycznie interesuje Cię chiński może warto uczyć się prywatnie, złapać silne podstawy, a potem pojechać na rok do Chin, żeby podszkolić się jeszcze. Daje to czas na jakiś drugi kierunek (prawo, zarządzanie, itp.). Poza tym będąc w Chinach można rozejrzeć się za pracą i zostać tam na dłużej :-)

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #5007 przez Kuba_d
Witam, na razie nie chciałem zakładać osobnego tematu, ale też nie znalazłem nigdzie na forum informacji o interesującej mnie sprawie. Otóż co daje kandydatowi na sinologię certyfikat FCE?
I jeszcze jedno-chciałbym uporządkować wiedzę nt. gdzie można sinologię studiować? Ponieważ niektóre strony podają, że na UJ też, czy to prawda?

pozdrawiam!

• Gość
  • Gość
7 lata 2 miesiąc temu #5008 przez

Otóż co daje kandydatowi na sinologię certyfikat FCE?

W kontekście rekrutacji nic nie daje, obecnie liczą się tylko wyniki z matury. Za moich czasów z zajęć z angielskiego na 1 roku zwalniał dopiero CAE.

Ponieważ niektóre strony podają, że na UJ też, czy to prawda?

Standardowo UAM i UW. Z tego co mi wiadomo na UJ zakład sinologii istnieje tylko nominalnie.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #5017 przez taipei101
Do założycielki wątku:
czy w Gdańsku nie ma przypadkiem kierunku o nazwie "Chinoznawstwo"?
Natknęłam się na to jakiś czas temu...ale nie biorę pod uwagę, Poznań mam bliżej.
Zastanawia mnie tylko czym chinoznawstwo może się różnić od sinologii?

Pani tajwanista.

• Gość
  • Gość
7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #5018 przez
"Chinoznawstwo" prowadzone jest przez SWPD w Gdyni. Z opisu na ich stronie wynika, że są to studia w dziedzinie stosunków międzynarodowych. Z kolei sinologia w Poznaniu to przede wszystkim studia filologiczne.
Ostatnia7 lata 1 miesiąc temu edycja: od.

Czas generowania strony: 0.214 s.
Zasilane przez Forum Kunena