Sinologia UW 2012

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #5072 przez ericadams
Replied by ericadams on topic Sinologia UW 2012
przy moich obliczeniach 'wystarczy' 100 z angielskiego i 80-85 z polskiego ; ) da radę myślę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #5073 przez turbulencje
Replied by turbulencje on topic Sinologia UW 2012
100 z rozszerzonego angielskiego, z każdym punktem wszystko leci, a nie tak trudno o błąd.
ale dlatego o angielskim nie wspominam, mam 100 w tej puli, po prostu stresuje mnie polski, mam nadzieję że klucz będzie łaskawy :P

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #5100 przez ximinez
Replied by ximinez on topic Sinologia UW 2012

hej, kto wybiera się w tym roku na sinologię do Warszawy?
i czy jest tu ktoś, kto już tam studiuje i może się wypowiedzieć na temat poziomu i jakości nauczania? :D

Studiowałem, ukończyłem, nawet kilka zastępstw poprowadziłem jako doktorant zanim zmieniłem kraj. A co konkretnego chcesz wiedzieć na temat poziomu, bo Twoje pytanie wydaje się trochę zbyt ogólne.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #5341 przez Agnieszka
Replied by Agnieszka on topic Sinologia UW 2012
Cześć. Ja mam parę pytań dot. sinologii na UW.

1. Czy na sinologii faktycznie można nauczyć się chińskiego? Po trzech latach mamy wskoczyć na poziom B2 (ponoć). Jasne, że nauczyć trzeba się w końcu samemu, ale czy wykładowcy NAUCZAJĄ sensownie tego języka, a nie tylko wymagają? Czy może okazać się konieczne uczęszczanie na kurs i/lub znalezienie miłego chętnego do pomocy native'a?
2. Czy to prawda, że jest to kierunek, który trudno łączyć z innymi? Konkretnie chodzi mi o MISH. Chciałabym łączyć anglistykę+sinologię. Plotka głosi jednak , że sinologia jest superczasochłonna.
2a. Powinnam chyba też zaznaczyć, że Chinami i kulturą chińską zainteresowałam się bardzo niedawno i nie mam żadnej specjalnie ugruntowanej wiedzy dot. historii, filozofii i literatury; raczej taki dość chaotyczny zbitek ciekawostek. Czy wykładowcy oczekują poziomu wiedzy do którego trudno by było ewentualnie doskoczyć?
3. Które zajęcia i wykładowcy są najciekawsi? W ramach MISHu nie będę musiała uczęszczać na wszystkie zajęcia, ale przecież studiuję, żeby się nauczyć, tak więc: które zajęcia są najbardziej przydatne (z twojego doświadczenia, rzecz jasna), a które najciekawsze? Do których wykładowców warto chodzić, a do których niekoniecznie? Czy warto wybierać zajęcia ekstra ze względu na temat czy wykładowcę?
4. Czy byłbyś w stanie powiedzieć, za które zajęcia z lat wyższych nie ma się co pierwszak zabierać, a którymi warto zająć się wcześniej? W ramach MISHu wybieram sobie zajęcia z którego roku tylko mi się podoba, ale - znów, ponoć - są zajęcia, z którymi pierwszak (zwłaszcza) może mieć problemy i z którymi lepiej chwilkę poczekać.

No, to na razie wszystko, co mi przychodzi do głowy...  Bardzo liczę na odpowiedź, bo rok akademicki zaraz się zacznie i trzeba w końcu podjąć ostateczną decyzję ;) Pozdrawiam.

Czas generowania strony: 0.182 s.
Zasilane przez Forum Kunena