Do studentów i eks-studentów sinologii na UW

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5427 przez Agnieszka
Cześć wszystkim. Poniższą wiadomość umieściłam jakiś miesiąc temu w zapomnianym wątku 'Sinologia UW 2012'. Nikt nie odpowiedział, więc postanowiłam stworzyć nowy wątek (i ponownie wrzucić pytania). Lada moment zaczynam sinologię na UW w ramach MISHu i mam kilka pytań, na które mam nadzieję ktoś odpowie :)

1. Czy na sinologii faktycznie można nauczyć się chińskiego? Po trzech latach mamy wskoczyć na poziom B2 (ponoć). Jasne, że nauczyć trzeba się w końcu samemu, ale czy wykładowcy NAUCZAJĄ sensownie tego języka, a nie tylko wymagają? Czy może okazać się konieczne uczęszczanie na kurs i/lub znalezienie miłego chętnego do pomocy native'a?
2. Czy to prawda, że jest to kierunek, który trudno łączyć z innymi? Konkretnie chodzi mi o MISH. Chciałabym łączyć anglistykę+sinologię. Plotka głosi jednak , że sinologia jest superczasochłonna.
2a. Powinnam chyba też zaznaczyć, że Chinami i kulturą chińską zainteresowałam się bardzo niedawno i nie mam żadnej specjalnie ugruntowanej wiedzy dot. historii, filozofii i literatury; raczej taki dość chaotyczny zbitek ciekawostek. Czy wykładowcy oczekują poziomu wiedzy do którego trudno by było ewentualnie doskoczyć?
3. Które zajęcia i wykładowcy są najciekawsi? W ramach MISHu nie będę musiała uczęszczać na wszystkie zajęcia, ale przecież studiuję, żeby się nauczyć, tak więc: które zajęcia są najbardziej przydatne, a które najciekawsze? Do których wykładowców warto chodzić? Czy warto wybierać zajęcia ze względu na temat czy wykładowcę?
4. Za które zajęcia z lat wyższych nie ma się co pierwszak zabierać, a którymi warto zająć się wcześniej? W ramach MISHu wybieram sobie zajęcia z którego roku tylko mi się podoba, ale - znów, ponoć - są zajęcia, z którymi pierwszak (zwłaszcza) może mieć problemy i z którymi lepiej chwilkę poczekać.

No, to na razie wszystko, co mi przychodzi do głowy...  Bardzo liczę na odpowiedź, bo rok akademicki zaraz się zacznie i trzeba w końcu podjąć ostateczną decyzję ;) Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #5441 przez Camillvs
Ja się nauczyłem bez sinologii, więc na sinologii też pewnie można się nauczyć, ale pamiętajmy, że STUDIA to dużo SAMODZIELNEJ pracy.

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.162 s.
Zasilane przez Forum Kunena