Sinologia UG - rekrutacja 2013/14

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #5858 przez homikus
Cesarz zstąpił na chwilę z tronu i zada pytanie:

Ktokolwiek ma jakąś głębszą wiedzę w temacie kadry? Interesują mnie jej polscy członkowie, bo chyba nie może być tak, że żadnych nie ma. Na stronie UG nikt nie był łaskaw zamieścić jakichkolwiek informacji w tej dość jednak ważnej materii.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #5860 przez Szwed
Cesarzu, ja żadnych info na ten temat nie posiadam.

Dzisiaj dostałem mejla, żeby wybrać sobie lektorat. No i trochę mnie dziwi, że "wymagany minimalny poziom wybieranego języka to A2/B1", a języki do wyboru to m.in. japoński czy szwedzki. Ktoś może się już dowiadywał o to, czy te języki są od początku, czy serio od takiego poziomu? Ja nawet nie mam teraz jak zadzwonić na UG i spytać.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #5861 przez Damian
Drodzy moi,

Pozwolę sobie odpowiedzieć na kilka Waszych pytań:

1. Przede wszystkim ilość zajęć z języka chińskiego jest ogromna i możecie mi wierzyć, że nie obetną ani godziny. Osoba, która odpowiada za organizację całego kierunku podjęła decyzję, że taka ilość jest odpowiednia żeby nauczyć się języka na przyzwoitym poziomie i nie przewiduje zmian.

2. Jeżeli chodzi o wykładowców to na tę chwilę jest ich czterech i są to wyłącznie Chińczycy. Jedna osoba pochodzi z Tajwanu, podczas gdy reszta jest z Chin kontynentalnych. Jednym z warunków postawionych organizatorom było upewnienie się, że studenci pierwszego roku nie nabiorą złych nawyków, więc nie ma najmniejszej szansy, by jakikolwiek Polak uczył na pierwszym roku.

Prawdopodobnie (podkreślam to słowo szczególnie mocno) od drugiego roku studenci zaczną mieć zajęcia z Polakami, jednak ograniczą się one do gramatyki praktycznej (co może wyjść studentom na dobre, choć niekoniecznie). Poza tym, Polacy będą prowadzić zajęcia kulturowe, językoznawcze i literaturoznawcze (choć również nie wszystkie). Zaś Ci, którzy dotrwają do trzeciego roku prawdopodobnie spotkają się ze mną na zajęciach z tłumaczenia chińsko-polskiego.

Korzystając z okazji serdecznie gratuluję wszystkim którzy się dostali i życzę Wam powodzenia oraz wytrwałości w dążeniu do celu, który sobie obraliście. Mam nadzieję, że już niedługo będę miał okazję poznać Was wszystkich osobiście. :)

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #5862 przez cst

Cesarzu, ja żadnych info na ten temat nie posiadam.

Dzisiaj dostałem mejla, żeby wybrać sobie lektorat. No i trochę mnie dziwi, że "wymagany minimalny poziom wybieranego języka to A2/B1", a języki do wyboru to m.in. japoński czy szwedzki. Ktoś może się już dowiadywał o to, czy te języki są od początku, czy serio od takiego poziomu? Ja nawet nie mam teraz jak zadzwonić na UG i spytać.

Tak było chyba zawsze. Ja wybrałem na razie japoński :O i w sumie jestem zdziwiony, że taki lektorat został dodany. Klikałem specjalnie, żeby wyszło A1 i tak wyszło bo oczywiscie japońskiego nie znam. Na UG z lektoratami jest tak: mam maturę z francuskiego i trafiłem do jednej jedynej grupy, gdzie połowa osób miała maturę, a druga połowa mówiła tylko "merci" i "voulez vous...". Nie ma to raczej większego znaczenia.

Poza tym pewnie zajęcia będą x1 w tygodniu więc i tak te lektoraty mało w czym pomagają.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #5863 przez cst
Damian, wiesz może jak będzie wyglądała sprawa z podziałem na grupy jeżeli chodzi o zajęcia z chińskiego? Ile ich będzie? Z moich wyliczeń wynika, że 1500 godzin przez 3 lata to 3 godziny dziennie przez 5 dni w tygodniu.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #5864 przez Szwed
No właśnie się dziwiłem, bo na poprzednim kierunku miałem hiszpański i był od podstaw. Mam dylemat: szwedzki czy rosyjski :D Ale chyba zrobię tak jak Ty z japońskim i jako drugi wybiorę rosyjski, bo przy wyjeździe do Harbina może się przydać.

Czas generowania strony: 0.227 s.
Zasilane przez Forum Kunena