Sinologia UG - rekrutacja 2013/14

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #6023 przez homikus
Ale mają zapłon... nieco spóźniony o.O

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #6024 przez Niltinco
Albo mają taki zapłon, albo im ktoś zrezygnował. Nie oszukujmy się, w szkolnictwie nie zarobi się wielkich pieniędzy, a jeśli ktoś jest dodatkowo z daleka i miałby dojeżdżać/przeprowadzać się i wynajmować coś więcej niż mieszkanie w kilka osób, to finansowo może mu się to nie opłacać.
Zastanawiam się tylko jak UG chce przepchnąć szybko rekrutacje by zdążyć przed październikiem, skoro wszędzie na uniwerkach panuje papierkologia i wszystko jest dość rozciągnięte w czasie.

EDIT:

Aaaaa, zaraz zaraz. Przecież była informacja, która tu w wątku się przewinęła:

Jednym z warunków postawionych organizatorom było upewnienie się, że studenci pierwszego roku nie nabiorą złych nawyków, więc nie ma najmniejszej szansy, by jakikolwiek Polak uczył na pierwszym roku.

Czyli jednak władze UG już nie uważają, że sami Chińczycy to dobry pomysł ^^.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #6025 przez Tfor

Niltinco napisał: Czyli jednak władze UG już nie uważają, że sami Chińczycy to dobry pomysł ^^.

Raczej nadal tak uważają, skoro szukają Chińczyków.
Chyba, że jestem zbyt zaspany, żeby zrozumieć to ogłoszenie - ale skoro jest wymagane doświadczenie w nauce obcokrajowców, no to raczej Polak dla Polaka nim nie jest :P.

(Oczywiście Polak może uczyć obcokrajowców (Francuzów, Niemców etc.) języka chińskiego i wtedy posiada doświadczenie w nauce obcokrajowców. Ale sam nie wiem..)

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #6026 przez Niltinco
Albo ja jestem jeszcze zbyt zaspana, ale widzę "odpis dyplomu magistra sinologii" :P

Później faktycznie jest: "doświadczenie pedagogiczne w zakresie nauczania cywilizacji i kultury chińskiej oraz języka chińskiego dla cudzoziemców, w tym przynajmniej 2 lat pracy dydaktycznej z cudzoziemcami", które wskazywałoby na Chińczyka, ale nie współgra mi z kolejnym punktem "doskonała znajomość języka chińskiego/mandaryńskiego w mowie i piśmie(na poziomie native speaker)" (Czyli nie zawsze native mówi jak native? Ja wiem, że są różne języki chińskie, ale wykształcony Chińczyk chyba musi znać mandaryński tak czy siak, a przynajmniej tak mi się zawsze wydawało).

No a gdyby faktycznie miał być to Chińczyk to znalezienie takiego co jeszcze do powyższych wymagań biegle mówi po polsku to może być wyczyn.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #6028 przez Niamey
"[color=rgb(204, 204, 204)]doświadczenie pedagogiczne w zakresie nauczania cywilizacji i kultury chińskiej oraz języka chińskiego dla cudzoziemców[/color]"
tak sformułowane ogłoszenie nie definiuje jakiej narodowości ma być poszukiwana osoba - chodzi o to (jak sądzę), że czym innym jest uczenie języka jako obcego - cudzoziemców, a czym innym jako ojczystego. Innymi słowy, chodzi o doświadczenie w uczeniu j. chińskiego ludzi, których językiem ojczystym nie jest chiński. Tym samym np. Chińczyk, który uczył w Chinach innych Chińczyków - nie spełnia tego kryterium, a Taj uczący w Szwajcarii Niemców - spełnia.

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #6029 przez homikus
Trafne rozpoznanie!
Dodam od siebie, że znajomość języka obcego "na poziomie native speaker" jest zasadniczo oksymoronem. Choćby ktoś był geniuszem absolutnym na polu językowym, mowa obca zawsze pozostanie obcą i poznanie jej "na poziomie native speaker" jest równie absolutnie niemożliwe.
Cóż, prowadzi nas to zatem do wniosku, że osoba, która ogłoszenie skomponowała, sama geniuszem niewątpliwie nie jest...

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.224 s.
Zasilane przez Forum Kunena