Studiowanie - Warszawa a Poznań

• Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #586 przez
Od października zaczynam studia sinologiczne w Poznaniu. W końcu mi się udało dostać, po dwóch latach starań. Zastanawiają mnie właśnie różnice w podejściu do tematu w dwóch wspomnianych uniwersytetach. Jak zauważyłem ludzie nie potrafią dojść do zgody, który z nich jest bardziej zorientowany na kulturę, a który na język. Z tego co wiem na pierwszym roku w Poznaniu oprócz praktycznej nauki języka wśród zajęć występują jedynie: wstęp do sinologii, wstęp do językoznawstwa (drugi semestr) i jedna godzina języka indoeuropejskiego (zdaje się, że zredukowali z dwóch - słyszałem, że mają to samo zrobić z drugim językiem orientalnym). Oczywiste jest, że trzeba zacząć intensywnie z językiem, ale szeroko pojęta kultura zdaje sie być traktowana nieco po macoszemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #836 przez homikus
Pozwolę sobie odciąć się od dziwnych stereotypów dryfujących bezustannie pomiędzy studentami i absolwentami obu tych uczelni i powiedzieć to, co wywnioskowałem po kilku miesiącach mieszkania, przebywania i przyjaźnienia się z kilkoma osobami z UAMu.

I co mogę powiedzieć? Tak naprawdę - nie mam zielonego pojęcia, jak to wygląda. Faktycznie wydawać by się mogło, że to Poznań jest bardziej nakierowany na kulturę, ale nie zgodziłbym się, że kosztem języka, co to to nie. Przypominam, że tak naprawdę nauka chińskiego i wyniki na studiach to przede wszystkim własna praca i zasługa, więc, jak dla mnie, nie bardzo przekłada się to później na wiedzę czy zdolności absolwentów.

Ale: ja jestem jeszcze ze starego systemu nauczania sinologii w Warszawie. Nowy wygląda zupełnie inaczej. Dlatego chyba trzeba by skonsultować tę ważką kwestię z kimś młodszym (choć ja stary się nie czuję ;) ), kto poszedł sobie tą nową drogą obraną przez UW.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

• Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #2604 przez
Replied by on topic Studiowanie - Warszawa a Poznań
Witam!
Przeczytałam Twoją wiadomość wania i naprawdę dopiero po dwóch latach starań dostałaś się na sinologię na UAMie?
Jak wyglądają teraz Twoje studia? Czy rzeczywiście jest tak okrojone kulturoznawstwo w Poznaniu?

Sama chciałabym bardzo dostać się na ten kierunek, ale czytając posty innych ludzi, że trzeba mieć powyżej 90% ze wszystkiego, tracę jakąkolwiek nadzieję. Bardzo dużo czasu poświęcam nauce swoich przedmiotów maturalnych, ale nigdy nie wiadomo, na co się natrafi ...

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2727 przez homikus
A co właściwie teraz trzeba zdawać na maturze, żeby dostać się na sinologię?

Promocja SinoForum

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2735 przez Niltinco
To zależy od uczelni, ale na pewno polski i język obcy (oba na rozszerzonym) oraz do wyboru historię, geografię lub drugi język obcy (no i też wypada mieć z tego maturę rozszerzoną).

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2740 przez homikus

(...) oraz do wyboru historię, geografię lub drugi język obcy (no i też wypada mieć z tego maturę rozszerzoną).

O, a to nowość. Nie wiedziałem, że dorzucili nowe przedmioty. Ale cóż, pewnie to i dobrze, biorąc pod uwagę rosnące z roku na rok zainteresowanie.

Ma ktoś może dane dotyczące liczby kandydatów na jedno miejsce na sinologiach w tym roku?

Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.215 s.
Zasilane przez Forum Kunena