Studiowanie - Warszawa a Poznań

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #2747 przez Niltinco
Nie wiem jak na UW bo co tam się dzieje nigdy nie śledziłam, ale na UAMie trzeci przedmiot (do wyboru) jest już od paru lat :).
Na stronie uniwerku są dane statystyczne, ale z zeszłego roku i lat ubiegłych, a ponieważ teraz nie daje się jednej dużej listy kandydatów i przyjętych to nawet nie ma jak samemu policzyć ile było osób na jedno miejsce. 

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 11 miesiąc temu #2798 przez
Replied by on topic Studiowanie - Warszawa a Poznań
Ja gdzieś czytałam, że ogólnie w Polsce na jedno miejsce na uniwerkach starało się ok. 6 osób. Nie wiem, jak wyglądają dane dla poszczególnych uczelni. Pewnie będzie podobnie. Sinologia robi się popularna (już w sumie jest), ale jeszcze do (np.) japonistyki ma kilka oczek (wedle tych samych danych na japonistykę starało się ok. 12 osób na jedno miejsce) ;)

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #2799 przez Niltinco
Japonistyka niestety przyciąga masę mango-głąbów, którzy zapatrzeni w rysunkowe, wielkookie ludki z wodogłowiem lecą na japonistykę bo chcą czytać japońskie komiksy w oryginale :/. O ile nie mam nic do ludzi, którzy mają zdrowe podejście do mangi (hobby jak hobby), o tyle tacy zaślepieńcy działają na mnie jak płachta na byka.
Później ci co niedostają się na japkę stanowią większość nowoprzyjętych koreanistów bo jakoś dla wielu Korea i Japonia to jeden pies. A potem rynek publikacji o Korei wygląda tak jak wygląda – z 2 nazwiska na krzyż się przewijają.
Sinologia na szczęście nie boryka się z takimi problemami ;).

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #2800 przez xiaobai

Później ci co niedostają się na japkę stanowią większość nowoprzyjętych koreanistów bo jakoś dla wielu Korea i Japonia to jeden pies.

A to dobre. Ciekawe czy potem gina bez sladu na stypendium w Korei  >:D

A potem rynek publikacji o Korei wygląda tak jak wygląda – z 2 nazwiska na krzyż się przewijają. 

Nie no, trzy sie przewijaja!  :)

Sinologia na szczęście nie boryka się z takimi problemami ;)

bo przewijaja sie w niej aż 4 nazwiska  !!  8)

Ostatnia9 lata 11 miesiąc temu edycja: od.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #2801 przez Yao laoshi

Sinologia na szczęście nie boryka się z takimi problemami ;)

bo przewijaja sie w niej aż 4 nazwiska  !!  8)

Oj, Xiaobai, uważaj, uważaj, bo się obrażą nazwiska, których nie łaskawaś swym bystrym okiem dojrzeć  ;D

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #2802 przez xiaobai

Oj, Xiaobai, uważaj, uważaj, bo się obrażą nazwiska, których nie łaskawaś swym bystrym okiem dojrzeć  ;D

oj nie, nie, no nie obrazajcie sie...  ::)
Jest jeszcze gorsza opcja - obrażą się także i ci, których astygmatycznym okiem dojrzałam (np. za to, że wystąpili nie w takim towarzystwie, jak by sobie życzyli....). No dobra, nic już nie powiem, zresztą nic nie wiem, nie podam żadnych nazwisk, działałam sama  :)

Czas generowania strony: 0.242 s.
Zasilane przez Forum Kunena