Sinologia UG

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #7235 przez Szwed
Replied by Szwed on topic Sinologia UG
Jak masz się dostać, to zapraszamy, próg raczej nie skoczy ;)

UG ostro prze do przodu w kwestii współpracy z uniwersytetami chińskimi i otwieraniem polonistyk, bo to nie jest "jedna polonistyka" tylko już kilka :D A "współpraca" z prof. Wu Lan wygląda tak, że pani profesor jest szefową całej sinologii :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu - 3 lata 8 miesiąc temu #7236 przez LittleLotte
Replied by LittleLotte on topic Sinologia UG
Punktów mam ponad 138, ostatnio próg wynosił chyba 111, więc naprawdę liczę, że z przyjęciem nie będzie problemu. Program studiów bardzo mi się podoba, wydaje się znacznie bardziej nowoczesny niż ten UW czy UAMu. No i przekonuje mnie jeszcze fakt, że studiuje więcej osób - wiadomo, łatwiej kogoś poznać z kimś się zakolegować. Notabene, ile właściwie osób zostaje po pierwszym semestrze, orientujesz się może?
Nawiasem mówiąc, jak to jest, że UG na ogłoszenie list kandydatów potrzebuje 3 dni (6 lipca kończy się rekrutacja, 9. mają być listy), a UW - 9 dni (od 2. do 11.)?
I czy naprawdę w miarę łatwo jest dostać stypendium?

Rozważałam też SOAS w Londynie, nawet zaakceptowałam ofertę, ale chyba jednak nie skorzystam. Zwłaszcza, że dostałabym się tam na prawo z chińskim, a to oznacza wiązanie się z emgiracją na stałe, co zupełnie mi się nie uśmiecha. Nie w wieku 19 lat, tym bardziej, że Anglia i jej podejście do imigrantów nie ewoluuje w dobrą stronę. Londyn raczej mnie przytłoczył niż oczarował, a poza tym wkraczanie w dorosle życie ze 180 tys. zł długu, nieważne na jak korzystnych warunkach spłaty, to też nie najweselsza perspektywa. Kiedy jeszcze wzięłam pod uwagę, że UG oferuje podobny program, zdecydowałam że emigracji poszukam później, jeśli będę musiała. Pieniądze, mówiąc delikatnie, też grają pewną rolę...
Ostatnia3 lata 8 miesiąc temu edycja: LittleLotte od.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #7237 przez Szwed
Po kolei:
1. Z taką punktacją to na pewno się dostaniesz ;)! Gratuluję.
2. Co do programu studiów to jednak podchodź do niego z rezerwą. My też byliśmy zachwyceni, a teraz, szczerze mówiąc, jest sporo gorzej. Miały być do wyboru ścieżki: prawnicza i ekonomiczna. Ktoś zdecydował za nas i mamy totalny misz-masz, z którego niewiele wynika. Najciekawsze przedmioty na drugim roku to zdecydowanie komunikacja międzykulturowa i gospodarka Chin ;)
3. Więcej osób, ma swoje plusy, o których piszesz, ale ja wolę mniej: grupa jest mniejsza i podczas nauki chińskiego bardziej "cisną", co niby jest trochę męczące, ale nauczysz się więcej.
4. Po 1. semestrze u mnie na roku (tj. obecnie tym, który idzie na trzeci) zostało chyba 20 osób. W pewnym momencie wszyscy (prócz jednej, której sytuacja rodzinna nie pozwoliła wyjechać) byli w Chinach ;) Rok niżej zostało chyba około 30-stu osób, ale co do liczb pewien nie jestem: jak wróciłem z Chin to już większości nie było (pojechali na stypendium) i na UG ostała się garstka.
5. Nie od dzisiaj wiadomo, że USOS ssie. System UG też ma swoje minusy (ostatnio prosiłem o przepisanie przedmiotu- pani prodziekan wyraziła zgodę, a pani w dziekanacie nie była w stanie tego zrobić, bo system nie pozwalał: brak uprawnień czy coś. Trochę głupota.)
6. Ze stypendium jest tak: miejsc jest więcej niż studentów, do tego ciągle dochodzą nowe. Wiem, że po naszym masowym wyjeździe (właśnie wtedy, gdy została 1 osoba) była jakaś awantura na UG i teraz w Polsce w jednym czasie, musi być 8 osób, minimum. Nie wiem, na jakiej zasadzie jest to ustalane, ale nie martw się: jeśli tylko będziesz chciała, to na pewno pojedziesz.

Też kiedyś myślałem o studiach w Anglii i też zrezygnowałem ;)

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu - 3 lata 8 miesiąc temu #7238 przez LittleLotte
Replied by LittleLotte on topic Sinologia UG
Dziękuję za tyle informacji :) :cheer:

Możesz mi jeszcze powiedzieć, co rozumiesz przez misz-masz ze ścieżkami? I jak wygląda sprawa lektoratu drugiego języka?
I, jeśli mogę Cię jeszcze pomęczyć, jak z pracą w okolicach Gdańska? W sensie pracą w jakiś sposób związaną ze studiami.
Ostatnia3 lata 8 miesiąc temu edycja: LittleLotte od.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #7239 przez Szwed
Chodzi o to, że zamiast mieć do wyboru ekonomię lub prawo, mamy wszystkiego po trochu :P Lektorat to angielski.

Z pracą? Nie mam pojęcia, ale ostatecznie wszyscy znaleźliśmy praktyki, więc chyba nie tak źle ;)

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #7240 przez yier
Replied by yier on topic Sinologia UG
Z moich obliczeń wynika, że kandydatów jest 15% (zgłosiło się 248 osób) mniej niż rok temu i 45% mniej niż dwa lata temu. Liczba miejsc zmalała o 10% (dostępne jest 45 miejsc) i minimalnie wzrosła w stosunku do rekrutacji sprzed dwóch lat. Ostatnia osoba, która się zakwalifikowała, uzyskała 117,75 punktów.

Czy ktoś z was wie może o ile miejsc przesunął się próg rok temu? Czy jeśli brakuje mi 20 miejsc (jakieś 4 punkty) to mam jakieś realne szanse jeszcze się dostać? Mam zamiar jechać tam i złożyć dokumenty, ale może to bez sensu? Czy po ogłoszeniu listy przyjętych jeszcze ktoś może się "wykruszyć"?

Co myślicie o kierunku studia wschodnie? Niestety chińskiego jest tam tylko trochę ponad 300 godzin, to 5 razy mniej niż na sinologii. Wzamian prawie 700 godzin rosyjskiego. Brzmi nieźle — języka mandaryńskiego i tak uczę się już kilka lat, mógłbym się bardziej przyłożyć i dogonić poziom, ale co potem? Co mogę zrobić z tytułem ukończenia takich studiów?

Czas generowania strony: 0.257 s.
Zasilane przez Forum Kunena