Sinologia UG

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #7241 przez Szwed
Replied by Szwed on topic Sinologia UG
Pierwsze: Jeśli myślisz, że to strata czasu, możesz wysłać dokumenty poleconym. Ja tak robiłem 5 lat temu i nie było problemu.

2. Nie mam pojęcia jak się przesunęła linia :(

Co do studiów wschodnich: to będzie nowy kierunek, na którym jeszcze nic nie będzie wiadomo. Tak jak na sinologii dwa lata temu i tak jak na nowych kierunkach. Będziecie materiałem doświadczalnym. Ma to swój urok (pierwszy rok na sinologii, mimo swoich wad, był bardzo fajny), ale niektórzy mogą nie wytrzymywać stresu. Co do perspektyw, to się nie wypowiem, bo po prostu... nie mam pojęcia. Ale język rosyjski też jest w cenie, to fakt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #7242 przez LittleLotte
Replied by LittleLotte on topic Sinologia UG
Dziękuję, Szwed, za wszystkie informacje, ja się akurat zmieściłam bez problemu.
Yier, niestety wątpię, żeby wycofało się aż 20 osób. :( To by była połowa zakwalifikowanych na liście kandydatów. Studia wschodnie też wydają mi się ciekawe, mnóstwo interesujących przedmiotów, chociaż prawdę mówiąc zdziwiło mnie, że kładzie się taki nacisk na rosyjski. Nie umniejszając trudności tego języka, nam jest się jednak go znacznie łatwiej nauczyć niż chińskiego. Więc moim zdaniem podział godzin jest nieco dziwny. Ale myślę, że taki absolwent studiów wschodnich będzie bardziej pożądanym towarem na rynku pracy niż tylko absolwent rusycystyki ☺Ale tak sobie tylko domniemywam.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu - 4 lata 2 miesiąc temu #7244 przez LittleLotte
No i mam dylemat, bo dostałam się i na UW, i na UG :) UG wydaje mi się trochę bardziej postępowe, UW ma niewątpliwie większy prestiż. Do Warszawy mi bliżej - no i, wiadomo, to stolica - ale Gdańsk też nie wydaje się mało perspektywiczny - wspołpraca ze Szwecją i z Niemcami, turystyka, przemysł. Mogę poznać czyjeś zdanie?
P.S.: Wybrałam jednak UG :) Po przejrzeniu dziesiątek stron internetowych, poradzeniu się wszystkich możliwych przyjaciół, doszłam do wniosku, że to najlepszy możliwy wybór :)
Ostatnia4 lata 2 miesiąc temu edycja: LittleLotte od.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu - 4 lata 2 miesiąc temu #7250 przez Szwed
Aj, nie zdążyłem Ci nic poradzić :D

Myślę, że Gdańsk będzie OK wyborem: widzimy się w październiku. Korzystaj z wakacji, bo pierwszy semestr jest mordęgą, ale potem będzie z górki, zobaczysz.

PS: Załóż grupę na fejsie, bo chciałem Was poszpiegować, a jeszcze chyba jej nie ma :P
Ostatnia4 lata 2 miesiąc temu edycja: Szwed od.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #7256 przez LittleLotte
I tak bardzo Ci dziękuję za wszystkie informacje :)
Poza najbardziej prozaicznymi względami - w Gdańsku jest jednak taniej, większe szanse na akademik - oraz względem "próżnościowym" - na prawie 250 osób kandydujących, jestem trzecia na liście - przekonało mnie do UG jeszcze na przykład takie błahostki jak styoendium w Chinach, ogromna szansa na magisterkę tamże i program. OK, jest później zmieniany, czasem na gorsze - ale i tak prezentuje się 100 razy bardziej nowocześnie niż ten warszawski, który zdaje się zresztą być idealnie dopasowany do ustroju słusznie minionego :)

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #7265 przez Szwed
Dobra, jest i grupa na fejsie:
Sinologia UG 2015-2018

Kto się zdecydował na UG, niech się dodaje, bo myślę, że to najprostsza forma komunikacji.

Czas generowania strony: 0.229 s.
Zasilane przez Forum Kunena