Podróżowanie po Chinach w Chiński Nowy Rok

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #3208 przez xiaobai
...No właśnie - mam pytanie do tych, co przeszli przez tę przyjemność. Czy podróżowanie w tym czasie (w moim przypadku od końca stycznia do początku marca)  bez wcześniejszego rezerwowania hoteli w ogóle wchodzi w grę? Nie jestem w stanie zarezerwoać, bo - po pierwsze pewnie już nic nie ma, po drugie, jak zwykle chciałąbym jeździć jak popadnie (no ale czy takie jeżdżenie w lutym w ogóle wchodzi w grę?) i nie jestem nijak w stanie przewidzieć kiedy i gdzie będę (zwłaszcza, że z transportem mogą być problemy, a ja chcę zrobić dużą trasę), no i myślę głównie o takich tanich miejscach noclegowych, których nie ma w przewodnikach, zwykłych pensjonatach, hotelikach i innych małych i tanich miejscach, które zawsze znajdowałam po prostu idąc ulicą - czy w takich miejscach jest szansa, że coś znajdę z marszu? Dla moich chińskich znajomych takie jazdy bez celu i organizacji jest to rzecz nie do wyobrażenia, nawet w zwykły czas, więc raczej nie doradzą.
No i w ogóle jak to jest z tymi noclegami - jestem w stanie od czasu do czasu wybulić więcej, chodzi mi o to, czy grozi spanie na ulicy.
No i transport - jak to wygląda, oprócz tego, ze jest strasznie? Chcę kupić bilet tylko powrotny, a resztę czasu spędzić na docieraniu do celu. Będe wdzięczna za wszelkie uwagi i opinie
Ostatnia9 lata 4 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #3209 przez Bolanren
Jak masz w planach Changsha to moge pomóc.Poprostu telefon dzien wczesniej i sie jakies tanie spanie załatwi.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #3210 przez YLK
Napisz, dokad chcialabys jechac, a moze bede mogl cos doradzic.
Przezylem wiele wiosen tutaj, i wyjazdow w chunjie rowniez. Ogolnie trauma ze wzgledu na bilety (brak lub kolejki) i hotele (wysokie ceny w okresie swiat). Sugeruje - dla dobra wlasnego, cieszenia sie wyjazdem i lepszego samopoczucia - zaplanowac trase i cos porezerwowac (rzuc okiem na Ctrip.com).
Decyzja nalezy do Ciebie - ja na "dzikie" podrozowanie wybieram okresy niekomercyjne 旅游淡季.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #3211 przez xiaobai
Bolanren, bardzo, bardzo dziękuję! Jakby co, to już wiem, że jest przynajmniej jedno miejsce na trasie, gdzie mnie przygarną! :)

YLK - no właśnie - miał być Dongbei, ale zcykorowałam, mnie już i bez tego bolą wszystkie stawy i jak sobie pomyślę o wyczekiwaniu na autobusy i pociągi, to już wolę robić to w nieco cieplejszych warunkach. Więc chyba będzie Yunnan. Tylko, że pomysł mam własnie chyba pasujący bardziej do nie-sezonów - kupić bilet z Kunmingu do Szanghaju, a w międzyczasie (w ok. miesiąc) próbować się do Yunnanu dostać (np. Luoyang-Xian-Chongqing i oczywiście stacje pomniejsze i pośrednie). Boje się tylko, że takiej włóczęgi po prostu nie da się zaplanować. No a mnie dziś znajomi pocieszają, że w sumie to miejsca noclegowych będzie się dało jakos znaleźć, bo przeciez ludzie bardziej będa do rodzin jechać a nie na jakieś dziwne eskapady, tyle, że ten transport. Ale że sami ze swego kraju widzieli dużo mniej niż ja (tzn najczęściej własną prowincję i Szanghaj), więc nie wiem, czy powinnam im tak do końca wierzyć...

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #3212 przez Yao laoshi
Ja sam kiedyś (a dokładnie 6 lat temu) wybrałem się z grupą znajomych na objazd w okresie Chunjie. Jechaliśmy z Szanghaju przez Chongqing i Sichuan do Yunnanu (Kunming, Dali i Lijiang). Mieliśmy pewne problemy z biletami, ale ostatecznie jakieś dawało się kupić (chociaż raz były to bilety "wuzuo" na 20-godzinnej trasie Emei-Kunming), ze znalezieniem noclegów "z marszu" też nie było problemów, ale czasem były to noclegi o bardzo niskim standardzie.
Podsumowując: łatwo nie było, ale daliśmy radę.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #3213 przez YLK
Majac rodzine - w tym nieletnie pachole - podchodze do podrozowania w okresie chunjie z duza ostroznoscia. Zamiast przemierzac tysiace km roznymi srodkami komunikacji, preferuje wybor jednego punktu z uczciwej jakosci hotelem, wokol ktorego jest duzo interesujacych miejsc dostepnych w ramach 1-dniowych wycieczek. Oczywiscie powrotne bilety musimy miec zagwarantowane, bo bez tego cos wciaz ciazy na sumieniu...

Tak naprawde wszysto sprowadza sie do sposobu podrozowania - ja wole "przegryzc" jedno miejsce do konca, tak, ze rozpoznaje tam ludzi, poznaje jeg atmosfere, przestaje ono byc obce. Inni wola w tym czasie zwiedzic ich mnostwo. Kazdemu wg jego upodoban, ale wydaje mi sie, ze ten pierwszy sposob jest lepszy na chunjie.

Czas generowania strony: 0.228 s.
Zasilane przez Forum Kunena