Podróżowanie po Chinach w Chiński Nowy Rok

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #3214 przez xiaobai
Dziękuję wielce za podpowiedzi! Może nie dwa tygodnie w tym samym miejscu, ale i - miejmy nadzieję - nie jazda 20 godzin na stojąco - spróbuję oba sposoby wypośrodkować. Nawalczylam sie z rezerwacjami online: np. zapłaciłam, odetchnęłam, a tu pani dzwoni, że 外籍 nie moga biletow na ten lot kupic, przeciez to jakis skandal, znalazlam więc inne biuro, zapłacilam, a tu pani dzwoni, że musze dopłacić 300 kuajów, bo właśnie się zmieniło. No ale mam w koncu bilet do Kunming (jazdy przez całe Chiny jednak mi się odechciało, podobnie jak pomysłu przejechania do Kunming pociągiem - 44 godziny i 软卧 droższe o 150 kuajów niż samolot) i będę mogła już coś planować. Mam nadzieję, że nie napotkam tam połowy Szanghaju, który też przyjechał na wycieczkę na łono natury. Jeszcze raz dzieki za wypowiedzi i sugestie
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #3215 przez jin tongxue

Decyzja nalezy do Ciebie - ja na "dzikie" podrozowanie wybieram okresy niekomercyjne 旅游淡季.

No właśnie, czy Chunjie to jest "danji" , czy "wangji"?

Na chunjie 2006 (wypadało 28 lutego, chyba) pojechaliśmy w 3 osoby pociągiem 17 lutego Beijing - Xi'an (rzeczywiście tylko na sojąco...), a potem z parodniowymi postojami Chengdu - Emei - Chengdu - Panzjihua (na granicy z Yunnanem, miasto ma ze 30 lat, fantastyczne osiedla wbite w ściany wąwozu, letnie ciepełko pomimo zimowej pory...) - Lijiang (tu już było totalne lato spędziliśmy parę dni przed i po chińskiej "wigilii") - Wąwóz Skaczącego Tygrysa - Dali - Kunming - Pekin (ok. 15 marca).
Problemy z biletami były tylko w Pekinie i Kunmingu (powrotny). Mieszkaliśmy max po 20-25y od osoby w 2-3 osobowych pokojach z łazienką, czasem nawet z wliczoną klimą. Emei wyglądało jak miasto duchów, hotelarze bili się o nas już od dworca. Podobnie w Lijiangu. W miarę zaludnione turystycznie było tylko Dali. Zakwaterowanie przez miesiąc podróżowania wyniosło ok 500 y od osoby. Wyżywienie 1500y/os. Oczywiście raczej cały czas oszczędzaliśmy, ale nikt nie głodował. (dziewczyny trochę przychorowały od trudów podróży, ale to osobny temat).
Oczywiście przez te 3 lata mogło się zmienić to i owo, ale gdybym miał podróżować jeszcze raz, to tylko w takim sezonie.

得魚忘筌,得意忘言。

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #3216 przez YLK
Napisalem przed chwila dosc dluga wiadomosc, ktora system zjadl informujac mnie, ze nie mam zezwolenia na publikowanie wiadomosci w tym dziale...

Chunjie do 旺季, bilety do roznych 景点 sa w tym okresie wyzsze, niz poza sezonem. Zatloczone sa drozsze hotele - to, co Jin tongxue napisal potwierdza fakt, ze ci Chinczycy,  ktorych stac na wyjazd, moga sobie pozwolic na lepsze mieszkanie.

Xiaobai, jestem zaskoczony jakimis doplatami na bilet do Kunmingu - nigdy kupujac bilety poprzez elong czy ctrip cos takiego mi sie nie zdarzylo.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #3217 przez xiaobai
Co powyżej nastraja mnie optymistycznie - że się z tłumami rozminę przynajmniej jeśli chodzi o poziom miejsc do mieszkania - jeszcze raz dziekuje za podzielenie sie doswiadczeniami - forum po raz kolejny bardzo mi pomaga.

YLK - mnie też zatkało. To byl bilet Chongqing-Szanghaj w cudownej cenie 500 kuajow, wiec sie rzucilam. Gwoli informacji: 恒通之旅 - ale musze przyznac, ze blyskawicznie zrobili zwrot wplaconych pieniedzy - dzis juz sa na koncie. A biuro w ktorym obcemu nie sprzedali promocyjnego biletu to wlasnie ctrip, ale tlumaczyli, ze to nie ich, tylko przewoznika rozporzadzenie.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #3218 przez YLK
Xiaobai, a mozesz zdradzic, ile Cie ten bilet do Kunmingu kosztowal? Mi poki co najtanszy wyswietla sie za 1140+tax. Mysle, ze sie wstrzymam z zakupem, zaczekam w okolice Chunjie, i kupie na ostatnia chwile - choc jesli beda za drogie, to po prostu zmienie kierunek... Na szczescie Chiny sa wielkie i wiele tu ciekawych miejsc.

Z doswiadczenia wiem, ze ceny na Ctrip i Elong zmieniaja sie czesto i szybko, i trzeba sie wstrzelic we wlasciwy moment. 东航 czesto daje duze obnizki w ostatniej chwili, wieksze niz inne linie, ktore przyciagaja klienta nizszymi (ale nie az tak) cenami wczesniej, ale wiekszych znizek nie oferuja juz potem.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #3219 przez xiaobai
A pewnie, mogę, tyle, że ja jadę 26 stycznia, więc to nie te ceny: łącznie 687 kuajów.

A co do 东航, to wedlug tych moich biur podrozy, to ponoc wlasnie oni zaoferowali atrakcyjne znizki na lot z Chongqingu nur fur chinski czlowiek, wiec sie troche zrazilam i teraz balabym sie czekac na ostatnia chwile na bilety od nich.

Czas generowania strony: 0.198 s.
Zasilane przez Forum Kunena