shanghai Pudong International Arpt (PVG) -> nanjing

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #469 przez ikari_yui
Witam,

Czy ktoś wie może jak dostać się z tego oto lotniska do Nankinu?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje. :)
Pozdrawiam,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #479 przez homikus
Poszukaj sobie połączeń w serwisach, do których linki podałem TUTAJ . Obie strony są w języku angielskim, a z tego co widzę wynika, połączenia są. W obu miejscach płacić można kartą kredytową, więc zakup biletu nie powinien być problemem.

A gdzie aktualnie jesteś, w Polsce?

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #480 przez ikari_yui
Dziękuję za odpowiedź.

Myślałam bardziej o pociągu lub autobusie.  Ale jeśli samolot nie był by drogi to dlaczego nie.
Mi na razie udało się znaleźć opcję przejazdu autobusem na drugie lotnisko w Shanghaiu i  przesiadkę tam do autobusu do Nanjinu. Aczkolwiek  ta opcja mnie przeraża gdyż na chwilę obecną moja znajomość chińskiego to minimalne minimum i choć teoretycznie powinnam być w stanie zapytać jaki autobus jedzie do Nanjinu to wolałabym nie mieć przed sobą takiej konieczności pierwszego dnia w Chinach w moim życiu.
Jeśli mogę jeszcze zapytać. Szukam lotów na 01.09 bo wtedy ląduje. I obie strony pokazują mi brak lotów z Shanghaiu do Nanjinu tego dnia. Czy może to wynikać z tego, że jeszcze na ten dzień nie ma rozkładu lotów albo coś podobnego?

A aktualnie przebywam w Poznaniu gdzie studiuję. ;]

Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #482 przez Yao laoshi
Jak rozumiem, masz już bilet do Szanghaju. Nie wchodzi zatem w grę opcja lotu z Europy bezpośrednio do Nankinu, a rejsy takie ma w rozkładzie Lufthansa.

Rozważ przejazd z Pudongu na dworzec kolejowy: najpierw Maglev, potem linia nr 2 (która ma stację przy przystanku końcowym Magleva), a potem przesiadka na Placu Ludowym na linię nr 1 (która dojeżdża do dworca). Jest oczywiście ryzyko, że będzie problem z biletem na pociąg, chociaż na takiej krótkiej trasie powinien być do dostania "z marszu".

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #483 przez homikus
Ło Jezusie nazareński, wybacz, przez roztargnienie sprawdzałem loty do Kantonu, nie wiem, skąd mi się to wzięło... Pomyliło mi się... Ech, przepraszam.

Hm, wygląda na to, że faktycznie nie ma. Cóż, pewnie za blisko i tyle.

W takim wypadku faktycznie najlepszą opcją jest pociąg. Niestety nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji biletu kolejowego, więc może a wszelki wypadek pomyśl o jakiejś jednej nocy w Shanghaiu, w jakimś hostelu? Nie będzie drogo, a w przyzwoitych warunkach.

Zależy jeszcze od tego, o której lądujesz w Shanghaiu, ale przypuszczam, że koło południa. Tutaj:

TravelChinaGuide

masz wyszukiwarkę pociągów. Jak widać ( TUTAJ ), z Shanghaiu do Nankinu jest ich cała masa, więc właściwie, ależ chaotycznie się dziś wypowiadam, jest spora szansa na dostanie biletu na któryś z wieczornych lub nocnych.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #491 przez ikari_yui
A co myślicie o instrukcjach znajdujących na tej stronie?

Według niej są 2 główne opcje:
Z lotniska autobusem do Hong Qiao Airport i tam ponoć ma być autobus do Nanjinu.
Z lotniska bezpośrednio autobusem na dworzec i tam pociągiem.

Udało mi się sprawdzić na stronie lotniska i faktycznie są oba autobusy zarówno na dworzec jak i na autobus. Tylko na stronie lotniska Hongqiao nic nie znalazłam o autobusach do Nanjinu.

Z drugiej strony na travelchinaguide znalazłam informację:

9. Pudong International Airport Long-Distance Bus Station
This station is very convenient if you need to transfer to other cities after your flight arriving at Pudong Airport. Here, buses are bound for Hangzhou, Jiaxing, Ningbo, Shaoxing, Qingtian, and Yiwu in Zhejiang Province, as well as Nanjing, Suzhou, Wuxi, Kunshan, and Zhangjiagang in Jiangsu Province. You can buy tickets at the ticket office at No. 6-7 or No. 8-9 gate of the arrivals hall of the airport.

Ogólnie to niby wiem jakie mam opcje i liczę na informacje na lotnisku ale trochę przerasta mnie rozdźwięk informacji.

A nie lecę bezpośrednio do Nanjinu bo bilet do Shanghaiu był bardzo tani :)

Pozdrawiam,

Czas generowania strony: 0.257 s.
Zasilane przez Forum Kunena