Co załatwi Donald?

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1396 przez deming
Replied by deming on topic Co załatwi Donald?
news.xinhuanet.com/newscenter/2008-10/22/content_10235604.htm
www.chinanews.com.cn/cj/kong/news/2008/10-22/1421904.shtml

RR na pierwszej stronie daje tylko premiera Danii i Wietnamu - rzecz jasna fotki z Hu...

na szczęście nigdzie nie piszą o "dziadku Donalda" na baidu jest wspomniany ale jako weteran wojenny 二战老兵

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1397 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Co załatwi Donald?

Właśnie w TVP Info cytowali jakiś jutrzejszy artykuł z Trybuny (a fe!) o nadchodzącej zmianie w polityce wobec Chin zapowiedzianej w Szanghaju przez 图斯克a. Nie ma tego jeszcze w sieci.

Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć w takie opowiastki. Skoro Tusk miał o stosunkach polsko-chińskich do powiedzenia tyle, że "oparte są na wzajemnym zaufaniu", bo nasze tradycyjnie zaprzyjaźnione narody nie stoczyły ze sobą nigdy wojny, to obawiam się, że nic nowego się tu nie zdarzy...

Obawiam się, że trzeba brać pod uwagę wpływ polskich mediów. W dyskusjach toczonych na łamach polskiej prasy trudno o rozsądek w kwestii naszej polityki wobec Chin, co było jaskrawo widoczne przy okazji Olimpiady (i okresu ją poprzedzającego), której relacjonowanie było festiwalem ignorancji z elementami histerii (zwłaszcza przy okazji tzw. "bojkotowania" Olimpiady przez Tuska właśnie). Polskie media nie rozumieją, że Chiny to nie jest złośliwa narośl wokół Tybetu i że pisząc czy dyskutując o Chinach można poruszyć dziesiątki innych tematów i nie trzeba za każdym razem klepać o Dalajlamie.

Tusk jest politykiem dość mocno wyczulonym na kwestie wizerunkowe. W ostatnich latach całe nasze życie polityczne opierało się zresztą w dużym stopniu na kreowaniu wizerunku, a nie polityki. Prawdziwy mąż stanu byłby oczywiście gotów podjąć ryzyko pójścia pod prąd głównego nurtu mediów i przekonywać, że jego wizja jest słuszna, bo służy interesom państwa. Problem w tym, że poczciwy Donald żadnym mężem stanu nie jest i nigdy nie będzie, więc nie zaryzykuje próby zmiany kierunku dyskutowania o Chinach.

Oczywiście będziemy obserwować wydarzenia z nadzieją, że coś się ruszy i powstanie np. zapowiedziany jeszcze przez śp. ministra Mellera Instytut Polski w Chinach, poważna Polsko-Chińska Izba Przemysłowo-Handlowa, zaleją Chiny delegacje z Polski... Moim zdaniem skończy się jednak na utrzymaniu status quo, czyli nadal niczym.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #1398 przez deming
Nie ma tego jeszcze w sieci....

juz jest www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2008102302

– Otwieramy jeszcze lepszy etap w relacjach polsko-chińskich – oświadczył na dzień dobry premier, który przyleciał do Szanghaju, stolicy biznesu Państwa Środka, na Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze.

i dalej:

w Szanghaju mówił: ,,Przyjechałem tutaj, aby potwierdzić, że Polska bezwzględnie szanuje chiński model rozwoju''. ,,Ten model, co widać gołym okiem, przynosi nadspodziewanie duże efekty''

- coz maksymalny PR...

przy okazji znalazłem interesującą stronkę www.zhongguomoshi.com/

中国模式万岁!
Ostatnia10 lata 6 miesiąc temu edycja: od.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1399 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Co załatwi Donald?
No proszę, parę gładkich słówek i nadobny Donald tak oczarował panią z "Trybuny", że obwieszcza ona zmianę polskiej polityki wobec Chin - mój komentarz (wybaczcie formę): buhahahahahahaha

Nie mówiąc o tym, że nie da się zmienić czegoś, co nie istnieje. Nie przefarbuję sobie koszulki, której nie mam, prawda?

Najpierw trzeba koszulkę kupić, ale czy Donald nabędzie porządny chiński wyrób i zechce go potem w Polsce nosić, czy jednorazówkę z napisem "I climbed the Great Wall", którą po powrocie upchnie na dnie szafy* - to jest kwestia nadal otwarta.

[* metafora specjalnie dla P.T. Kolegi Włodka ;-) ]

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1400 przez deming
magia działa:0
z tego co zasłyszałem to Chińczycy zmienili status wizyty z roboczej (kufajkowej) na oficjalną, ale wtedy kiedy Donald leciał do Chin...wyszedł zatem w stroju roboczym - może to tylko takie usprawiedliwianie a może było tak rzeczywiście...

• Wlodek
  • Autor
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1402 przez Wlodek
Replied by Wlodek on topic Co załatwi Donald?
Dzięki Wojtek, ale i tak najbardziej spodobał mi się tekst o "złośliwej narośli wokół Tybetu" hahaha (mogę się tym posługiwać, z podaniem autorstwa?)
To prawda, że w naszej kulturze politycznej liczą się przede wszystkim sprawy wizerunkowe i wynikające z nich wahnięcia słupków poparcia, w które wszyscy są zapatrzeni. Polityki wobec Chin jako takiej nie ma (parapolityka), ale przecież Tusk nie może się do tego przyznać, mówi więc, że taką podkoszulkę ma (głupio się do czegoś takiego przyznawać, jak i do braku słownika- to też sporo mówi o poziomie kontaktów między dwoma krajami- znów wcisnę te słownikowe 3 grosze).

Teraz tylko patrzeć jak opozycja przypuści atak za podlizywanie się komunistom i odejście od pryncypiów. Wizyta w Peru i nazwa odznaczenia państwowego, które Tusk wtedy dostał z automatu do tej pory służą PiSowi w atakach na Donalda. Teraz też będą się wyzłośliwiać. Ale ja mam nadzieję jednak, że coś się ruszy. Patrzenie na Chiny też się zmienia, coraz więcej osób było tam osobiście, robi tam interesy. Masa krytyczna kiedyś zostanie osiągnięta.

O zmianie statusu wizyty jest mowa w artykule z Trybuny.

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Czas generowania strony: 0.254 s.
Zasilane przez Forum Kunena