Ciekawe chińskie kapele/wykonawcy?

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #1076 przez Yao laoshi

Mam nadzieje, ze bedzie okazja odnowic znajomosc, powiedz Yao, bedzie?

Jak najbardziej, Renia obecnie mieszka w Pekinie i nieformalnie szefuje pekińskiej Polonii (chociaż "Polonia" to może za dużo powiedziane...). W każdym razie możliwość odnowienia znajomości istnieje :-)

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #1077 przez Yao laoshi

Swoją drogą to chyba dość znaczące, że wątek zszedł na wykonawców mało chińskich - ja nigdy nie słyszałem chińskiego muzyka, który by mnie porwał.

To rzeczywiście dość znaczące, ale temat i tak się fajnie rozwija :-)

Mnie chyba też żaden chiński wykonawca nie porwał, ale mam parę kawałków, które - z różnych powodów - uwielbiam, np. 《招安》 i 《火车快开》 wspomnianego 二手玫瑰 czy 《鱼》 kapeli 病医生 (ten ostatni kawałek serwowałem zresztą moim studentom na zajęciach z 听力 i zawsze robił furorę).

Co do odbioru zachodniej muzyki, ja byłem kiedyś na koncercie chińskich zespołów punkowych (朋克) - wykonawcy w sumie miejscowi, ale muzyka nie. Zjawiło się mnóstwo ludzi z irokezami półmetrowej wysokości, obwieszonych łańcuchami i ponabijanych ćwiekami, ale wszyscy siedzieli podczas koncertu, jakby był to koncert ensemble'u wykonującego muzykę dawną, a nie kapel punkowych. Forma zatem dopracowana była do perfekcji, ale treści jakoś tak niewiele chyba w tym było...

"Tut das Unnütze"

• Wlodek
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #1078 przez Wlodek

《鱼》 kapeli 病医生 (ten ostatni kawałek serwowałem zresztą moim studentom na zajęciach z 听力 i zawsze robił furorę).

jakieś empeczy dasz rade gdzieś wrzucić? Coś nie mogę znaleźć.

Co do odbioru zachodniej muzyki, ja byłem kiedyś na koncercie chińskich zespołów punkowych (朋克) - wykonawcy w sumie miejscowi, ale muzyka nie. Zjawiło się mnóstwo ludzi z irokezami półmetrowej wysokości, obwieszonych łańcuchami i ponabijanych ćwiekami, ale wszyscy siedzieli podczas koncertu, jakby był to koncert ensemble'u wykonującego muzykę dawną, a nie kapel punkowych. Forma zatem dopracowana była do perfekcji, ale treści jakoś tak niewiele chyba w tym było...

no tak, bardzo to powierzchowne wszystko jest, ale to chyba cecha całego tego regionu. Podobno w Japonii są nawet specjalne poradniki jak zrobić z siebie punka, hip hopowca itd. Pewnie w Chinach też już się ta luka na rynku zapełniła.

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #1079 przez Yao laoshi

jakieś empeczy dasz rade gdzieś wrzucić? Coś nie mogę znaleźć.

Ja niestety też nie mogę znaleźć... Nawet płyta mi gdzieś wsiąkła - tak to jest, jak się po roku przyjeżdża do domu... przydałaby się chyba inwentura ;-)

"Tut das Unnütze"

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #1086 przez YLK
Wlasnie napisalem dluga odpowiedz, i system znow ja pozarl... >:D

我是鱼 mozecie posluchac tutaj:

www.songtaste.com/song/150235/

Niezle, i rzeczywiscie dobre do rozwijania 听力.

A tu kawalek na 听力 dla pierwszego roku:

202.114.18.26/briefcase/download.jsp?s=c...52580.mp3&d=1-12.mp3

(Ten sam kawalek powinien automatycznie sie puscic tutaj: mp3.gougou.com/search1?search=来来去去%20新裤子;&id=1762 )

Jesli chodzi o koncerty, to muzyka jazzowa nie jest odbierana jakos zywiolowo, lokalna publika w przewazajacej wiekszosci siedzi na koncertach i nudzi sie, przychodza bo artysta jest ponoc bardzo znany (nie im) i trzeba sie pokazac.

Jesli chodzi o rockowe, to sytuacja jest jednak inna. Wspomniany Linkin' Park byl przyjety bardzo entuzjastycznie, moze dlatego, ze poprzedzal go bardzo nudzacy 瘦人... Oczywiscie najwiecej owacji mialy wolne kawalki, na ktorych licealistki piszczaly z zachwytu... :D Ten koncert byl na stadionie, ale przewazajaca wiekszosc ma miejsce w klubach, i tam atmosfera potrafi byc bardzo goraca, zawsze sporo ludzi wyskakuje pogo przy scenie. Jak bede mial chwile czasu, to wrzuce cos na youtube.

A DJ Gary nudzil, zreszta bylo mocno po polnocy (widac po godzinie, ze ten wywiad byl tylko dla bardzo hardcorowych entuzjastow a nie szarego 张三李四). NB wyszkolony byl w Londynie.
Ostatnia10 lata 10 miesiąc temu edycja: didillete od.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #1100 przez szopen

Jak najbardziej, Renia obecnie mieszka w Pekinie i nieformalnie szefuje pekińskiej Polonii (chociaż "Polonia" to może za dużo powiedziane...). W każdym razie możliwość odnowienia znajomości istnieje :-)

Oj malutki ten swiat jest malutki ;)

Czas generowania strony: 0.276 s.
Zasilane przez Forum Kunena