Budowa domu w Chinach a kupno mieszkania

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #2086 przez Bolanren
Witam
Jako że optowałem za powstaniem działu muszę teraz zabrać głos i nie robie tego "na siłę" ale mam realne pytania.

Czy orientuje sie ktoś jakie są koszty budowy domu w Chinach (słyszałem że bardzo tanio) , czy ktoś zna ceny ziemii na której można budować  (może być na wsi w miare blisko miasta), jakie są wymagania formalne , jak wyglada forma własnosci, podatki itd?
Jak to się ma cenowo do kupna gotowego domu lub mieszkania?

Nie chodzi mi koniecznie o odp. z pkt. widzenia obcokrajowca, poprostu z pkt. widzenia Chińczyka jak sie te sprawy mają.

Pamietam jak w Polsce jakieś 10 lat temu domy na wsi były za "bezcen" ,dziś przyszła moda na życie na wsi i boom cenowy , może w Chinach wciąż tak nie jest więc pytam jako osoba która w przyszłości chce sie przenieść do Chin.Szczególnie że dla Chińczyków wieś i zycie na wsi kojarzy sie z biedą.
Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek rady
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #2119 przez WangBin
Nie wiem jak teraz w dobie kryzysu ale we wrześniu będąc w Luoyangu wpadła mi w ręce ulotka jednego z developerów chcących sprzedać mieszkanie w nowo wybudowanym bloku w nowej dzielnicy w dobrym standardzie. Cena kształtowała się na poziomie 800 zł za metr kwadratowy gdy w tym samym czasie w Krakowie wynosiła 8000 zł a więc da się wybudować mieszkanie dziesięć razy taniej niż w Polsce.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #2125 przez szopen

Czy orientuje sie ktoś jakie są koszty budowy domu w Chinach (słyszałem że bardzo tanio) ,

Tak pi razy oko od 2000RMB za metr kwardatowy w gore w zaleznosci od standartu i uzytych materialow, sama glowna konstrukcja jest w miare tania, materialy wykonczeniowe to juz w zaleznosci od wymagan.

czy ktoś zna ceny ziemii na której można budować 

Jak wszedzie na swiecie zalezy gdzie, na dalekiej wsi od 8000rmb za jeden mu (1/17 hektara) czyli jakies 600sqm, w miescie duzo wiecej, widzialem dzialki 400sqm za 40 milionow.

(może być na wsi w miare blisko miasta),

Cos takiego nie istnieje.

jakie są wymagania formalne , jak wyglada forma własnosci, podatki itd?
Jak to się ma cenowo do kupna gotowego domu lub mieszkania?

W sumie dosc podobne jak w Polsce czy gdzie indziej na swiecie, prawo do uzytkowania ziemi na 80 chyba lat to w praktyczni to samo co prawo wlasnosci.
Budowanie swojego wlasnego domu to dla mieszkancow miast raczej rzecz niespotykana, domy i mieszkania buduja developerzy, ludzie kupuje gotowe.

Nie chodzi mi koniecznie o odp. z pkt. widzenia obcokrajowca, poprostu z pkt. widzenia Chińczyka jak sie te sprawy mają.

Na jedno wychodzi.

Pamietam jak w Polsce jakieś 10 lat temu domy na wsi były za "bezcen" ,dziś przyszła moda na życie na wsi i boom cenowy , może w Chinach wciąż tak nie jest więc pytam jako osoba która w przyszłości chce sie przenieść do Chin.Szczególnie że dla Chińczyków wieś i zycie na wsi kojarzy sie z biedą.
Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek rady

Jak wyzej, nie ma czegos takiego jak wies blisko miasta, wies to zwykle bardzo daleko od miasta (nie 10 a ponad 100 km) gdzie ludzie zajmuja sie rolnictwem, w zwiazku z brakiem innej pracy i czasem eventualnego dojazdu do pracy chetnych na takie zycie niewielu.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #2301 przez bartekchiny
Mieszkania są tanie na prowincji nawet 500-1000 PLN za m2. Problem w tym, że niewielu białych zdecydowałoby się na taki żywot, a raczej pokutę. Co to za życie? Bez nowoczesności, Internetu, bez porządnych sklepów, bez sera żółtego itp.

W miastach wcale nie jest tanio już od roku. W Shenzhen ceny za 1m2 wahają się od 2000 PLN w najgorszych rejonach (wysoka przestępczość, dużo złodzieji, fabryki wkoło, ogólny syf) do 10000-15000 PLN za m2 w centrum.

Poza tym jakość tych budynków? Wszędzie pękają ściany i sufity, zawiasy w oknach podchodzą rdzą i pękają, beznadziejny system kanalizacji, najtańsze rury, krzywe sufity, przeciekające okna i drzwi balkonowe. Porażka! Cieszę się, że nigdy nie kupiłem tu mieszkania.

www.fotochiny.com

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #2302 przez Edyta
Plus ogrzewanie bazujace jedynie na systemie solarnym, czyli czeste (trwajace nawet do tygodnia) braki wody zima, co z reszta zdazylo mi sie juz przytrafic: po 3 pochmurnych i naprawde wietrznych dniach gdzies w rurach zamarzla woda, nastepne 3 dni musielismy sobie radzic bez... Takze co z tego ze wode mozna podgrzac, jak ona nawet nie doplywa do mieszkania? (a dokladniej do blokow, spora czesc osiedla nie mogla sie wykapac).
Ale to akurat raczej zalezy od tego, ile zainwestujesz w swoje mieszkanie...

Chcieć to móc! :)
[czyli: doświadczenia z praktyki w Chinach]

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #2303 przez Edyta
PS Dokladnie przed moim oknem jest budowane nowe osiedle. Zbudowano naprawde spora ilosc wiezowcow, a kiedy spytalam jak dlugo byly budowne, powiedziano mi ze rok. Zastanawiam sie tylko, czy spytana osoba mnie nie zrozumiala i podala zla odpowiedz, czy moze rzeczywiscie Chinczycy potrafia zbuodwac osiedle tak szybko. Jesli tak, nie jstem pewna czy robia to z jakas wieksza dokladnoscia (chyba ze pracuje przy tym naprawde wiele osob?)

Jeszcze tak tylko z ciekawosci spytam: dlaczego chcesz sie przeprowadzic wlasnie do Chin? (chyba nie tylko z powodu tanich mieszkan? :)

Chcieć to móc! :)
[czyli: doświadczenia z praktyki w Chinach]

Czas generowania strony: 0.233 s.
Zasilane przez Forum Kunena