Czy istnieje Polonia w Chinach?

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #3674 przez Sebastian
Obawiam się, że pod tym względem długo się jeszcze na lepsze (tzn. po myśli takich, jak my) nie zmieni. Chiny idą, niestety, z duchem czasu - czyli coraz bardziej się komercjalizują. Bez odpowiednich "warunków ekonomicznych" będzie pewnie coraz trudniej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #3682 przez bialychinczyk
Mozna zaczac od zera, kilka lat temu sam to robilem. Oczywiscie byloby lepiej majac kosz dolcow, ale bez tego mozna takze zaczynac, co tracisz?? Kilka lat swojego zycia?? I tak stracisz jak nic nie bedziesz probowal.

Man pada nie dlatego ze padl, ale dlatego ze nigdy nie staral sie podniesc

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #3683 przez Sebastian

Mozna zaczac od zera, kilka lat temu sam to robilem...

Ależ oczywiście, że można! Ja też to robiłem i wcale nie żałuję tych lat. Teraz może trochę inaczej na to wszystko patrzę, bo mam na głowie utrzymanie czteroosobowej rodziny, ale dawniej, kiedy sam byłem sobie sterem, żeglarzem i okrętem - było to całkiem fajne doświadczenie życia z dnia na dzień i próbowania, co też z tego wszystkiego wyniknie.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #3782 przez bialychinczyk
Witam
Przyjeli moje papiery na pobyt staly co nie znaczy ze gdzies tam po drodze moga jeszcze zwrocic, bo np brak przecinka. Wydanie karty stalego pobytu moze zajac nawet do 3 lat. Co to zmieni, bo daja bez problemow wize na 3 lata, wiza inwestycyjna.
Nowe przepisy - mozna dostac pobyt staly jak sie zainwenstuje pol miliona $$ w biednych prowincjach zachodnich, normalnie potrzeba 2 miliony - co do grosza, raz juz odrzucili bo brakowalo kilku tysiecy. Oczywiscie, sa sposoby aby to legalnie obejsc, ale pieniadze musze byc przelane na specjalne konto inwestycyjne dolarowe czy Euro - szybko oddaja w RMB po oficjalnym bankowym przeliczniku - lepszym niz  normalna wymiana.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #3801 przez Sebastian
Trzymam kciuki!!!  ;D )
Ostatnia8 lata 8 miesiąc temu edycja: od.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #3852 przez bialychinczyk
oczywiscie, papiery leza na kupce i maja pytania, np czy place podatki w Chinach?? Jak moge placic, jak nie malem jeszce niedawno prawa pracy?? (w koncu wyrobilem, bo bez tego nie moglem przywiesc samochodu z kalifornii, ale nadal nikt mi nie placi pensji)  - ale wystarczylo im to ze gdzies tam w swiecie place. Chca teraz rozliczenia podatkowe firmy i osobiste podanie o wydanie pobytu stalego. PO dostarczeniu tych papierkow pobyt staly maja wydac za rok - jak oczywiscie czegos nowego nie znajda.
Glupotki do kwadratu

Czas generowania strony: 0.216 s.
Zasilane przez Forum Kunena